Skip to main content

Kolleegile külla! nädal

Kolleegile külla! nädal toimub 2022/23 õppeaastal vahemikus 17.-22.10.2022. Sel ajal saab minna kolleegide õppetööd uudistama. Tavaliselt on külalisi ootamas nii erinevad ametlikult tunnustatud õppejõud (nt aasta õppejõud), oma õpetamist arendavad õppejõud (nt õpetamise arendamise grandi saanud õppejõud) kui ka lihtsalt õppejõud, kes tahavad tutvustada oma arusaama õpetamisest või jagada oma kogemust. Tunniplaanist võib leida nii auditoorseid kui veebikohtumisi, õppetööd Tartus, aga ka Narvas, Viljandis või Pärnus. Kindlasti on võimalus uudishimutseda nii oma valdkonnas kui kõigis teistes valdkondades.

Kuidas saad kellegi teise õppetööd külastama minna?

  • Paneme kokku tunniplaani, kus on kirjas küllakutsuvate õppejõudude õppetöö. 
  • Valid endale sobivad ajad ja huvipakkuvad õppetööd ning registreerid oma osalemise.
  • Täpsema info külaskäigu korralduse kohta saad e-kirjaga nädal enne õppetöö toimumist, eraldi täpsustused saadab vajadusel küllaootav õppejõud ise.
  • Vahetult külaskäigu järel toimub tavaliselt ka väike jutuajamine õpetamise teemadel.

Külastusnädala eesmärk on kogeda ja inspireeruda erinevast õpetamisest ning innustada õppejõudusid omavahel arutlema õppimise ja õpetamise üle - soov hästi õpetada ühendab ju kõiki erialasid ja õppejõude. Õppejõudude hinnangul võimaldab kolleegide külastamine saada ideid ja julgust oma õpetamise arendamiseks, annab kinnitust juba toimivate lahenduste kohta ning laseb mõtestada õpetamist uue vaatenurga alt. 

„Meil on suur kasutamata potentsiaal koostöise õpetamise suunal, mis tähendab muuhulgas üksteiselt õppimist, aga ka koos õpetamist,“ märkis TÜ õppeprorektor Aune Valk.

Sügissemestril avas oma oma õpiruumi ligi 30 õppejõudu, kuhu kokku tehti ligi 100 külaskäiku. Tartu külaskäikude kõrval on igal aastal lahkelt külalisi kutsunud ka kolledžid Viljandis, Pärnus ja Narvas. Eelmise aasta kogemust saab meenutada siseveebis.

Nädalat korraldab personaliarenduskeskus koostöös õppeprorektoriga. Rohkem infot annab Katri Kütt (õpetamisoskuste konsultant, katri.kutt@ut.ee).

#õppimine #õpetamine
Reet Aus (Tennus)

Professor Reet Ausi kursus loob paremat homset

Jaga
30.06.2022
#instituudist #õppimine #õpetamine #rahvusvaheline #tunnustamine #vilistlane
Skytte aktus

Skytte instituudi lõpuaktus 2022

Jaga
03.06.2022
#kultuur #õpetamine #ühiskonnale
Reet Aus

Tartu Ülikooli kolmekümnes vabade kunstide professor on Reet Aus

Jaga
30.05.2022