Skip to main content

Kolleegile külla! nädal

Kolleegile külla! nädal toimub sel õppeaastal lausa kaks korda! Kuna sügissemestril ei olnud nii mõnelgi õppejõul võimalik oma õppetööd teistega jagada, siis pakume külaskäimise ja üksteiselt õppimise nädala välja ka kevadel vahemikus 21.-26.03.2022.  

Külastusnädala üks eesmärk on innustada õppejõudusid omavahel arutlema õppimise ja õpetamise üle, kuivõrd soov hästi õpetada ühendab kõiki erialasid ja õppejõude. Õppejõudude hinnangul võimaldab kolleegide külastamine saada ideid ja julgust oma õpetamise arendamiseks, annab kinnitust juba toimivate lahenduste kohta ning laseb mõtestada õpetamist uue vaatenurga alt. 

„Meil on suur kasutamata potentsiaal koostöise õpetamise suunal, mis tähendab muuhulgas üksteiselt õppimist, aga ka koos õpetamist,“ märkis TÜ õppeprorektor Aune Valk.

Sügissemestril avas oma oma õpiruumi ligi 30 õppejõudu, kuhu kokku tehti ligi 100 külaskäiku. Tartu külaskäikude kõrval on igal aastal lahkelt külalisi kutsunud ka kolledžid Viljandis, Pärnus ja Narvas. Eelmise aasta kogemust saab meenutada siseveebis.

Esimene üleskutse on küllakutsujatele: kui oled valmis kolleegidega oma õpetamist jagama, anna sellest teada! Tunniplaan külaskäikudeks valmib märtsi alguses. Nädalat korraldab personaliarenduskeskus koostöös õppeprorektoriga. Rohkem infot annab Katri Kütt (õpetamisoskuste konsultant, katri.kutt@ut.ee).

#õpetamine
Riigieksamite täiendusõppekursuste õppeteo meeskond koos õpperekrektor Aune Valguga (keskel). Foto: Andres Tennus

Ülikool tunnustas õppekvaliteedi edendajaid ja kuulutas välja aasta õppeteod

Jaga
20.01.2022
#õpetamine
õppekorraldus

Õppekorraldus täiendusõppes

Jaga
05.01.2022
#õpetamine
pexels-tima-miroshnichenko-6609411.jpg

Erivajadustega üliõpilaste toetamine

Jaga
20.12.2021