Autor:
Tartu Ülikooli Turundus- ja Kommunikatsiooniosakond

Tartu Ülikooli päev Narvas

Image
Kutse Narva päevale

Ida-Virumaa tudengipäevade raames on 25. aprillil esimest korda võimalus tutvuda Narvas Tartu Ülikooli õppimisvõimalustega. Toimuvad majatuur, infomess, töötoad ja interaktiivne aardejaht.

Päev algab Tartu Ülikooli Narva kolledžis majatuuriga. Kolledži fuajees on terve päeva jooksul messiala, kus saab küsida üliõpilastelt nõu ja teavet ning uurida ülikoolis õppimise ja edasiste karjäärivõimaluste kohta. Üliõpilasesinduse eestvedamisel on võimalik osaleda interaktiivsel aardejahil.

Päeva jooksul toimuvates töötubades saab tutvuda õppekavade sisuga, katsetada erialade sobivust ja esitada küsimusi sisseastumise kohta. Avastamist ootab DNA võlumaailm, kus on mikroskoobi abil võimalik uurida, kuidas näevad välja pärmi-, bakteri- ja taimerakud, samuti saab teada, mis on semiootika ning kuidas see on seotud reklaami, poliitika ja igapäevase käitumisega.

Ajakava

Teisipäev, 25. aprill

Kell 12.00−15.00 on kolledži fuajees infomess, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli õpivõimalustega.

Kell 12.15, 13.15 ja 14.15 algavad töötoad, kuhu tuleb eelnevalt registreeruda (vt allpool)

Kell 12.15 toimuvad Narva kolledži majatuur ja aardejaht.

 

Lisainfo

 

Töötubadesse registreerumine

Keelehuviline gümnasist! Kas sulle meeldib keeli õppida? Aga õpetada? Töötoas arutame, kuidas saada eesti keele õppijast eesti keele õpetajaks ning katsetame õpetajatööd ka praktikas. Räägime, mis on selles töös lihtsat või keerulist, põnevat, maailma avardavat. Keeleõpetaja on tänases maailmas oluline ja vajalik amet - ta on teejuht, kes aitab õppijal jõuda mitte ainult uue keeleni, vaid ka uue kirjanduse ja muusikani, looduse või teaduseni, ja mis kõige tähtsam - inimesteni.
Kas teadsid, et apteeki on nimetatud ka ladina köögiks? Seda sellepärast, et vanasti valmistati kõik ravimid apteegis kohapeal ja meditsiinis on töökeel alati olnud ladina keel. Töötoas saad valmistada endale ravimtaimedest teesegu ning saad teadmised ravimtaimede rollist tänapäevases meditsiinis ja nende tõenduspõhisest uurimisest. Tule, kokkame koos!
Semiootika on teadus, mis on seotud väga paljude eluvaldkondadega, uurides erinevate väljendusvahendite ja tähendusloomeliste nähtuste – olgu nendeks elusolend, kirjandus, teater, muusika, ajalugu, poliitika, ideoloogia, reklaam, linn või igapäevane käitumine – toimimist ja eripärasid. Pole elukutset, kus ei tuleks kasuks oskus mõelda loogiliselt, mõista osade ja süsteemide vahelisi seoseid ja näha tervikpilti.

Töötoas uurime, millega semiootikud tegelevad ja proovime neid teadmisi praktikas rakendada. Analüüsime, kuidas meie lemmiktekste filmide, koomiksite ja videomängude vormis ümber jutustatakse ning õpime nägema kultuuriprotsessi loogikat. Töötoas kasutatakse digitaalse õppeplatvormi "Haridus Ekraanil" materjale.
Peaaegu igas rakus on olemas pärilikkusaine ehk DNA, milles on kodeeritud elusolendi välimus, suurus ja palju muudki. DNA-koodi on osatud juba rohkem kui 40 aastat dešifreerida ja muuta.

Töötoas saad proovida, kuidas eraldada kiivist DNA-d ning õppida, kuidas liigub info ühest rakust teise. Samuti saad ise kodeerida salasõnumit DNA molekuli. Lisaks saad mikroskoobi abil uurida, kuidas näevad välja pärmi-, bakteri- ning taimerakud. Tule meie töötuppa ja avasta DNA võlumaailma!
Kooli keeletunnis õpitakse eelkõige korrektset kirjakeelt - kuidas rääkida ja kirjutada õigesti ja ilusti. Kas oled tähele pannud, et see, kuidas inimesed tegelikult igapäevaelus räägivad või sõnumeid kirjutavad, erineb koolis õpetatavast keelest? Töötoas räägimegi sellest, kuidas erinevad kirjakeel ja kõnekeel, analüüsime eesti noorte omavahelisest suhtlusest pärinevaid keelenäiteid ning arutame, milline on tänaste eesti noorte keel. Samuti räägime sellest, miks on noorte keel teadlaste jaoks põnev teema, kuidas seda ülikoolis uuritakse ning mida teadlased eesti noorte keele kohta teada on saanud.
Nimi
Tutvu Tartu Ülikooli andmekaitsetingimustega: https://ut.ee/et/sisu/andmekaitsetingimused

Ajakavas ja programmis võib ette tulla muudatusi.

 

Mis on Ida-Virumaa tudengipäevad?

24.−28. aprillil toimuvad Ida-Virumaa tudengipäevad on pikka aega plaanitud üritus, mis aitab muuta nähtavamaks Ida-Virumaal pakutava kõrghariduse ja tutvustab kohalikku üliõpilaselu. Tudengipäevadel luuakse olulisi sidemeid üliõpilaste, gümnaasiuminoorte, kogukonna ja ettevõtete vahel, et arendada Ida-Virumaa sotsiaal-majanduslikku võrgustikku. Üritusele on oodatud nii praegused kui ka tulevased üliõpilased, õppejõud ja kõik muud huvilised.

Ida-Virumaa tudengipäevi korraldatakse Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Ülikooli Narva kolledži ja Sisekaitseakadeemia koostöös.

Tutvu Tartu Ülikooli kavaga

 

Image
Plakat

 

Von Bocki maja

Eesti Maaülikool tähistab veterinaarmeditsiini õpetamise 175. aastapäeva

enesehinnang hüpates

Enesehinnang

pilt meelemürgist

Meelemürkide tarvitamine