Autor:
Angelina Pjatkovskaja

3. novembril räägib Merilin Mandel Tartu Ülikooli muuseumi vestlusõhtul laste vaimsest tervisest

Neljapäeval, 3. novembril kell 17.30 toimub Tartu Ülikooli muuseumis näitusel „Palju õnne!?“ vestlusõhtu kasvatuspsühholoog Merilin Mandeliga. Jutuks võetakse laste vaimne tervis.

Kohtumisel arutleb Mandel, kuidas lapsega erinevatel teemadel suhelda. Ta võtab ette kõige tavalisemad argistsenaariumid ja analüüsib nende võimalikke lahenduskäike vaimse tervise vaatevinklist.

„Teadmised ajust ja vaimsest tervisest on ju toredad, aga kuidas neid päriselt ühe tavalise argipäeva sees rakendada? Kuidas rääkida lapsega toidust, tunnetest, suhetest, muutustest? Kuidas toetada positiivset sisekõnet ning turgutada kohanemisvõimet? Kuidas analüüsida konflikte?“ loetles Mandel küsimusi, millele asutakse vestlusõhtul vastuseid otsima.

Vestlusõhtu algab kell 17.30 Tartu Ülikooli muuseumis Toomemäel. Sissepääs on 14 eurot, alla 18-aastastele on üritus tasuta.

Merilin Mandel on kasvatuspsühholoog, vanemahariduse ja vaimse tervise edendaja. Ta on Peaasi.ee sertifitseeritud vaimse tervise esmaabi koolitaja ning Eesti Seksuaaltervise Liit tunnustas teda 2020. aastal seksuaaltervise edendaja tiitliga.

Üritus kuulub sarja, mis on seotud heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust kõneleva näitusega „Palju õnne!?“.

„Palju õnne!? Näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust“ on Eesti Tervisemuuseumi rändnäitus, mille kuraator on Ülle Kask. Näituse valmimist toetasid Tervisekassa, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Teadusagentuur.

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskendutakse semiootikale

Tartu Ülikooli kammerkoor koos diplomitega Pärnu Vanalinna Koolis

Tartu Ülikooli Kammerkoor pälvis koorifestivalil esikoha ja mitu eripreemiat