Andres ja Mari Tarand asutavad Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde omanimelise stipendiumifondi

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41027","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli vilistlased Andres ja Mari Tarand ning Tartu Ülikooli rektor Alar Karis allkirjastavad 9. mail Andres ja MariTarandi stipendiumifondi statuudi.

Loodava stipendiumifondi eesmärk on toetada Tartu Ülikooli magistritaseme üliõpilasi, kes teevad oma teadustööd erinevate teadusharude piirialadel. Stipendiume hakatakse välja maksma fondi kasvikute arvel.

Tarandite sõnul on stipendiumifondi asutamise mõte kantud soovist jäädvustada oma mälestused väärtuslikest ja ilusatest õpinguaastatest ülikoolis, kus Mari õppis humanitaar- ja Andres loodusteadusi. Eri valdkondade inimestena on nende huvid põimunud ja siit ka soov toetada just teaduste piirialade uurijaid. Mari ja Andres Tarandi arvates on piirialade teadus äärmiselt köitev ja sama rikas ning viljakas nagu piirialade elustik looduses.

Sihtasutuse juhataja Ruth Kotsari sõnul on alati hea meel, kui tuntud inimesed soovivad panustada kõrghariduse kvaliteedi parandamisse. "Mari ja Andres Tarandi puhul on huvitav sihtrühma määratlus, piirialade teadust ei ole varem otseselt toetada soovitud. Samas on kindlasti tegemist areneva valdkonnaga, mis peaks väärima suuremat tähelepanu," tõdeb Kotsar.

Euroopa Parlamendi saadik Andres Tarand lõpetas 1963. aastal Tartu Ülikooli klimatoloogina, raadioajakirjanikuna tuntud Mari Tarand samal aastal eesti filoloogia ja ajakirjanduse eriala.

Lisainfo: Ruth Kotsar, TÜ Sihtasutuse juhatuse liige, e-post: ruth.kotsar@ut.ee, tel 52 16 820

Kristina Kurm
Tartu Ülikool
avalike suhete peaspetsialist
tel + 372 7 375 509
mob + 372 53 315 313
e-post: avalik@ut.ee