Auhinnatud e-kursus "Õiguse alused" toimub nüüd laiemale ringile

Eelmisel aastal väga menukaks osutunud e-kursus Õiguse alused” alustab uue kursusega 29. jaanuaril ning kui varasemalt osalesid kursusel peamiselt gümnasistid, siis nüüd on oodatud huvilised igalt haridusastmelt.

Kursuse projektijuht Tiina Mikk väljendas heameelt, et kursus on osutunud nii populaarseks ja et osalejate tagasiside on olnud positiivne. Väga suureks tunnustuseks oli loomulikult ka see, et saime ära märgitud Selge sõnumi konkursil,” lisab Mikk.

Õiguse aluste e-kursus pälvis 2017. aastal selge sõnumi auhinna ning aitab osalejatel õigust tervikuna paremini mõista ja õigusteemadel kaasa rääkida. Gümnaasiumõpilastel aitab kursus teha erialavalikut ning otsustada, kas õigusteadus võiks olla nende eriala. Teistele huviliste pakub kursus võimaluse saada teadlikuks oma õigustest ning seeläbi ka nende eest paremini seista.

Kursusele saab registreeruda kursuse kodulehel kuni 26. jaanuarini. Gümnaasiumiõpilastele on osalemine endiselt tasuta, kuid teistele on osalemistasu 48€.

Kursusel avatakse õiguse põhitõed lühidalt, kuid terviklikult; keerulistest küsimustest räägitakse mitte-juristile arusaadavalt, rohkete õppematerjalide ja videoklippide abil. Õppematerjalid ja videoloengud on ette valmistanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna õppejõud ning õigusameteid tutvustavad näiteks riigisekretär Heiki Loot, õiguskantsler Ülle Madise, patendivolinik Almar Sehver, notar Tarvo Puri, advokaat Hannes Vallikivi, riigi peaprokurör Lavly Perling, riigikohtunik Priit Pikamäe ja õigusteadlane Lauri Mälksoo.

Lisainfo: Tiina Mikk, kursuse projektijuht, tiina.mikk@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist
Tel. (+372) 737 5509