Baltimaade suurimal robotivõistlusel saab proovida ajuskännerit ja Google Glass prille

29. ja 30. novembril toimub TTÜ spordihoones Baltimaade suurim robotivõistlus ROBOTEX. Kohapeal on võimalik osa saada põnevatest robotivõistlustest ja suurest tehnoloogianäitusest. Tartu ülikool tutvustab mh 3D printerit ja skännerit ning viib läbi robotite ehitamise töötube.

Robotexi on üks kvaliteetsemaid tehnoloogiaalaseid kogupereüritusi Eestis. Robotexi meeskond soovib üritusega äratada noortes huvi tehnikaerialade ja teaduse vastu ning olla number üks teerajaja insenerierialadele õppima minemisel.

Tänavusel tehnoloogianäitusel leidub nii teaduse tippsaavutusi kui ka majapidamis- ja tööstusroboteid, loodussäästlikke seadmeid. Katsetada on võimalik ajuskännerit, Google Glass prille või Oculus Rifti virtuaalreaalsust.

Õpetlike töötubade käigus on näiteks võimalik valmis ehitada LEGO sumorobot, valgusjärgija robot või proovida kätt koos Tartu ülikooli muuseumi Hullu Teadlasega hambaharjaroboti valmistamisel.

Veidi vanemad robotihuvilised saavad oma oskused proovile panna sumoroboti programeerimisel või testida, kuidas töötavad Tartu ülikooli ideelabori emotsioonimõõtmise seadmed.

Töötube korraldavad MTÜ robootika koos Tartu ülikooliga, TTÜ robotiklubi, EIK robootikaklubi, Interflux Eesti ning TTÜ energeetikateaduskond.

Robotex 2014 on tasuta kogupereüritus kõigile! TTÜ spordihoones aset leidvast üritusest ootame osa võtma üle 600 robotiehitaja ning ligikaudu 12 000 pealtvaatajat.

Lisainformatsiooni ja täpse programmi leiab Robotexi kodulehelt www.robotex.ee või Facebookist www.facebook.com/RobotexEstonia.

Robotexi korraldab Tallinna tehnikaülikool koostöös Tartu ülikooliga.

Lisainfo: Piret Normet, TÜ turunduse peaspetsialist, tel: 737 6271, 512 2671, e-post: piret.normet@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja