BYU Singersi ja Tartu Ülikooli kammerkoori kontsert Tartu Ülikooli aulas

6. mail annavad Brigham Young University Singers (USA) ja Tartu Ülikooli kammerkoor Tartu Ülikooli aulas ühise tasuta kontserdi.

Tartu Ülikooli kammerkoor võõrustab auhinnatud ja kõrgetasemelist tudengikoori Brigham Young University (BYU) Singers. Ameerika Ühendriikidest Utah' osariigist pärit koor viibib 28. aprillist 18. maini kontsertreisil Baltimaades. Eestis esinetakse Tallinnas ja Tartus, Lätis Ogres, Riias ja Liibavis (Liepājas) ning Leedus Palangas ja Vilniuses.

Tartus annab BYU Singers ühise kontserdi Tartu Ülikooli kammerkooriga reedel, 6. mail kell 19 Tartu Ülikooli aulas. Kontsert on tasuta ja seal kogutakse annetusi Ukraina toetuseks. Kõlab Eric Whitacre'i, Ēriks Ešenvaldsi, Jaakko Mäntyjärvi, Jan Pieterszoon Sweelincki, Felix Mendelssohni, Cyrillus Kreegi ning teiste eesti ja välismaa heliloojate looming. Dirigeerivad Triin Koch ja Andrew Crane.

BYU Singers koosneb 40 üliõpilasest, kes õpivad Brigham Young'i ülikoolis Provos Utah's. BYU on Ameerika Ühendriikide suurimaid eraülikoole rohkem kui 30 000 tudengiga USA-st ja 120 välisriigist.

Luulenäitus Toomemäel

Luulenäituse "Aken Toomemäe poole" tõlked ja helifailid

28. ja 29. aprillil ning 6. mail toimub Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kontsert „Meistriklass: hariduslik retk klassikutega“.
Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale