Dubais avatud EXPO 2020 maailmanäitusel on esindatud ka Tartu linn ja Tartu Ülikool

Dubais 30. septembri õhtul suurejoonelise tseremooniaga avatud maailmanäitusel EXPO 2020 on 190 riigi hulgas esindatud ka Eesti. 42 eksponendi seas tutvustavad oma võimalusi Tartu linn ja Tartu Ülikool. Riigi sinises esinduspaviljonis on tähelepanu keskmes Eesti digilugu ning nutikad ja jätkusuutlikud lahendused.

„Tartu linn tutvustab maailmanäitusel enda suure ekspordipotentsiaaliga ettevõtteid ja mitmesuguseid ettevõtetega koostöös välja arendatud targa linna lahendusi,“ rääkis Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg. „Esindatud on uuenduslikud taristulahendused, andmepõhine linnajuhtimine ja avalike teenuste arendamine, SmartEnCity projekt, Tartu rattaringlus, nutikas ja keskkonnasäästlik ühistranspordisüsteem ja muudki innovatsiooniprojektid,“ lisas ta.

Ülikooli eesmärke EXPO 2020-l tutvustas Tartu Ülikooli rahvusvahelise koostöö juht Kristi Kerge: „Tartu Ülikool osaleb maailmanäitusel, et näidata, kuidas Eesti teadlased aitavad kaasa üleilmsete probleemide lahendamisele. Samuti on meie eesmärk tutvustada kõrgetasemelisi teadussaavutusi ja leida võimalusi ettevõtluskoostööks.“

Tartu on esindatud novembri alguses toimuval linna- ja maakeskkonna arendamise teemanädalal, millega seotud ärifoorumite vestlusringides osalevad linnaarhitekt Tõnis Arjus ja Positiumi esindaja Margus Tiru. Detsembri keskel toimub haridusnädal, mille raames korraldab Tartu Ülikool koos teiste Eesti ülikoolidega Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Teadusagentuuri eestvedamisel ühisseminari. Haridusnädalal võtab ärifoorumi vestlusringist osa ka ettevõtja, õppejõud ja Startup Day 2021 programmijuht Triin Kask. 10. jaanuaril peetakse Tartu ja Tallinna ühist ettevõtlusseminari, kus keskendutakse tarkadele linnaruumilahendustele. Sel ajal külastab Dubai EXPO-t ka Tartu linna delegatsioon.

EXPO-l on kesksel kohal innovatsioon, tehnoloogia ja äri. EXPO ala on 4,38 ruutkilomeetrit, kuhu on ehitatud jätkusuutlik tulevikulinn, mille arhitektuur on omaette vaatamisväärsus. Lisaks toimub iga päev rohkem kui 60 üritust ja külastajatele pakutakse proovimiseks poolesaja rahvusköögi roogasid. 182 päeva kestvale EXPO-le on oodata üle 25 miljoni külastaja. Maailmanäitus jääb avatuks kuni 31. märtsini 2022.

Lisateave:
Helen Kalberg, Tartu linna turundusjuht, 513 3929, helen.kalberg@tartu.ee
Kristi Kerge, Tartu Ülikooli rahvusvahelise koostöö juht, 529 7677, kristi.kerge@ut.ee