Energiaeksperdid arutavad Tallinnas energiapoliitika seisu ja arenguid

Meil on hea meel kutsuda Teid osalema 4. novembril 2014 energia avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn) toimuvale energiapoliitika teemalisele arutelupäevale Is Democracy Depending on Energy Nowadays? EU and Russia Relations and EU`s Sustainable Independence on Energy Affairs“.

On avalik informatsioon, et energiakaubanduses valitseb Venemaa ja Euroopa vahel vastastikune sõltuvus, mis esitab suuri väljakutseid mõlemale poolele. Euroopa energiasektori peamisteks probleemideks on kasvav impordisõltuvus Venemaast ja sisseostuhindade kõrge tase. Venemaale valmistab omakorda raskuseid nende ühekülgne majandusstruktuur, mis on tugevasti mõjutatud hindade kõikumisest rahvusvahelisel turul.

Tallinnas toimuva arutelupäeva eesmärgiks on analüüsida Euroopa ja Venemaa suhteid, ärevat julgeolekuolukorda Ukrainas ning võimalikke arenguid energiasektoris.

Arutelust võtavad osa energiaeksperdid nii Eestist kui välismaalt ning seda korraldab Tartu ülikooli Euroopa kolledž koostöös Konrad-Adenaueri-Fondi Tallinna esindusega.

Üritus kestab 13.00-16.00 ja toimub inglise keeles.

Tartust väljub ürituse päeval kell 10.00 Vanemuise alumisest parklast tasuta buss (viib sinna ja toob tagasi). Registreerudes palume märkida, kas soovite transporti.

Tutvu lähemalt päevakavaga.

Virge Tamme