Esmakursuslastele loodud lauamäng aitab ülikoolis paremini hakkama saada

Tartu Ülikoolis on valminud uus metoodiline õppevahend – lauamäng „Edukalt ülikoolis“. Mäng on mõeldud eelkõige esmakursuslastele, et lõbusal viisil saaksid selgemaks ülikooli head tavad ja ka õppekorralduseeskiri.

Idee sündis Manchesteri Ülikooli samalaadsest lauamängust. Tartu Ülikooli õppejõukoolituse peaspetsialist Mari Karm, keda võib nimetada uue lauamängu ristiemaks, ütles, et Manchesteri mängu nähes hakkas talle selle kontseptsioon väga meeldima, aga nende mänguga ei olnud Tartu Ülikoolis midagi peale hakata. „Meil on vaja oma mängu,“ järeldas Karm.

Mäng mõeldi välja, et üliõpilased saaksid olulist teavet ülikooli toimimise kohta, ilma et nad peaksid tingimata lugema õppekorralduseeskirja, mis on kohati igav ja keeruline tekst. „Mängu edukaks läbimiseks läheb vaja õnne ja laia silmaringi. Lisaks on eeldus see, et oled juba ülikooli sisse saanud,“ sõnas Karm.

Mängu käigus saab teada, kuidas on korraldatud õppetöö, kuidas valmistuda õppimiseks ülikoolis ja korraldada isiklikku elu õpingute ajal. See on sobiv abivahend ka tuutoritele, programmijuhtidele, õppekorraldusspetsialistidele ja õppejõududele, kelle ülesanne on aidata esmakursuslastel kenasti ülikooliellu sisse elada. Kogenumad võivad mängu käigus tekkinud lisaküsimustele vastata ja tausta avada.

Loe artiklit edasi Tartu Ülikooli ajakirjast Universitas Tartuensis ja leia mäng üles enda instituudist, nõustamiskeskusest, kolledžist või raamatukogust.