Ettevõtjad on ülikooli pakutavatest võimalustest teadlikumad

Reedel, 21. jaaunaril toimunud Tartu Ülikooli avatud uste päeval ettevõtjatele osales 120 inimest, eelmise aastaga võrreldes oli rohkem alustavaid ja väikeettevõtjaid. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39024","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ ettevõtlussuhete koordinaatori Vahur Valdna sõnul oli hea tõdeda, et ettevõtjad on ülikooli pakutavatest võimalustest üha enam teadlikud. "Seminaril osales juba märgatavalt neid ettevõtjaid, kes oskasid küsida konkreetseid neile huvipakkuvaid lahendusi," ütles Valdna.

Vahur Valdna julgustab ka alustavaid ning väikeettevõtjaid ülikooli poole pöörduma: "Ülikool on võimeline pakkuma ka väga lihtsaid ja praktilisi lahendusi, näiteks töötati väikeettevõtja ja ülikooli koostöös välja uus disainkanuu, mida esitleti ka ettevõtluspäeval ning millel on kindlasti suur potentsiaal eksporttootena." Küsimusele, kust tuleb raha kalliks teadus- ja arendustööks, vastab Valdna: "Koostööprojektide elluviimiseks aitame väikeettevõtetel taotleda raha EASi pakutavast innovatsiooniosakute toetusmeetmest, mis ongi mõeldud ülikoolide ja ettevõtete koostöö parandamiseks. Meetme raames on võimalik tellida ülikoolist arendustöid kuni 4000 euro eest ettevõtte kohta ja toetuse osakaal on kuni 100% ."

Lisaks seminarile, kus praktikud rääkisid teadusmahuka ettevõtluse võimalustest koostöös ülikoolidega ja võimalikkusest Eestis, esitles ülikool esmakordselt viimaste aastate peamisi leiutisi. Kohapeal võis tutvuda juba tuntud robotmannekeeniga ning näha sai ka teisi huvitavaid leiutisi: koristusrobot, suuruim – surfilaudurite abivahend tasakaalu saavutamiseks, silmakae diagnoosimise aparaadi prototüüp, uus radiatsiooni detektor jpm. Kohal olid ka leiutiste autorid, kes vastasid ettevõtjate küsimustele, miks üks või teine leiutis eriline on ning mis on nende rakendused igapäevaelus.

Seminari videosalvestisi on võimalik vaadata ülikooli videoportaalist http://www.uttv.ee/naita?id=4096 (vt ka seotud videoid)
Mart Ustav (Icosagen AS, Biotech OY) "Biotehnoloogia alane ettevõtlus Eestis – on see võimalik?"
Teet Jagomägi OÜ Regio kogemusest Tartu Ülikooli spin-off’ina
Vahur Valdna "Ülikooli ja ettevõtete koostöö käivitamine innovatsiooniosakute abil"

Pilte ettevõtjapäevast: http://foto.ut.ee/fotogalerii/2011/avatud_uste_paev_ettevotjatele110121/index.html

Lisainfo: Erik Puura, TÜ ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juht, tel 737 4802, 506 9882, e-post erik.puura@ut.ee