The Guild

The Guild (The Guild of European Research Intensive Universities) on 2016. aastal loodud Euroopa teadusülikoolide organisatsioon, mille asutajaliikmete hulka kuulub teiste hulgas Tartu Ülikool. Võrgustiku koosseisu kuulub praegu 21 ülikooli.

The Guild on seadnud eesmärgiks teadusesse tehtavate investeeringute mahu kasvu, humanitaar- ja sotsiaalteaduste rolli suurenemise loodus- ja täppisteaduste kõrval ning ettevõtlussuhete ja innovatsiooni edendamise. Selleks teeb võrgustik tihedat koostööd juhtivate tööstus- ja äripartneritega, valitsusväliste organisatsioonide ning teiste era- ja avaliku sektori asutustega nii riigisiseselt kui ka Euroopas. Vaatamata oma lühikesele tegutsemisajale on The Guild end juba näidanud aktiivse ja tõsiseltvõetava kaasarääkijana Euroopa kõrgharidus- ja teadusringkondades.

Võrgustikku juhib neljaliikmeline juhatus, mis vastutab võrgustiku strateegiliste eesmärkide täitmise ning sisulise juhtimise eest ning jälgib eelarvet. Juhatuse volitused üldkogu ees kestavad kolm aastat. Juhatuse praegusesse koosseisu kuulub ka rektor Toomas Asser. Võrgustiku kontor asub Brüsselis.

Võrgustiku töö on korraldatud töögruppides.

UNIVERSITY OF TARTU
     
The Guild general groups  contact e-mail
General Assembly and Board of Directors                 Toomas Asser toomas.asser@ut.ee
Vice Presidents group                                                              Taivo Raud taivo.raud@ut.ee
Institutional Liaison                                                                                                       Kristi Kerge  kristi.kerge@ut.ee
Working Groups    
R&I policy group                                                                                   Siret Rutiku siret.rutiku@ut.ee
Innovation                                                                                       Kristel Reim kristel.reim@ut.ee
Heads of Communication            Piret Ehrenpreis      piret.ehrenpreis@ut.ee
  Viivika Eljand-Kärp  viivika.eljand-karp@ut.ee
Erasmus+                                                                                            Karoliina Vilimaa-Pennarun    karoliina.pennarun@ut.ee
  Jaanika Haljasmäe  jaanika.haljasmae@ut.ee
Strategic Leads on Education                                                                                           Aune Valk aune.valk@ut.ee
Research Support Offices                                                         Siret Rutiku                                     siret.rutiku@ut.ee
  Laura Tomson laura.tomson@ut.ee
Quality Assurance Special Interest Group (SIG)                                                                   Katrin Pajuste-Kuul katrin.pajuste-kuul@ut.ee
Widening Participation & Structural Funds                                Siret Rutiku                                                                                   siret.rutiku@ut.ee
  Toivo Maimets         toivo.maimets@ut.ee
  Vallo Mulk valo.mulk@ut.ee
SSH Deans                                                                                                          Anti Selart anti.selart@ut.ee
Open Science                                                                                                Liisi Lembinen  liisi.lembinen@ut.ee
Health Deans                                                                                                 Jarek Mäestu jarek.maestu@ut.ee
North-South                                                                                                  To be nominated  
Heads of Digital Research                                                       To be nominated  
Deans of Law                                                                                                               Karin Sein                                     karin.sein@ut.ee
  Merilin Kiviorg  merilin.kiviorg@ut.ee
  Peep Pruks  peep.pruks@ut.ee
Deans of Theology                                                                                                                             Roland Karo  roland.karo@ut.ee
Gender and Diversity                                                 Helin Jaakma helin.jaakma@ut.ee
Research Careers and Assessment                                        Tõnis Karki                                              tonis.karki@ut.ee
  Maiki Udam                                      maiki.udam@ut.ee
  Kristjan Vassil kristjan.vassil@ut.ee
European Universities Leads                                                         Kristi Kerge kristi.kerge@ut.ee
Strategic Leads on Sustainability                                                                     Katrin Pajuste-Kuul                                        katrin.pajuste-kuul@ut.ee
  Taivo Raud taivo.raud@ut.ee
Strategic Leads on Digital Transformation                            Kristiina Lillemets kristina.lillemets@ut.ee
#teadus
Pixabay

Uuringu kohaselt tagab kolmas vaktsiinidoos pikema kaitse koroonaviiruse eest

30.09.2022
#teadus
Euro rahatähed_allikas Pexels

Värske teadus: rahalisest heaolust, arvuti murdekeeleõpingutest, D-vitamiinist ja sooleparasiitidest 

29.09.2022
#teadus #ühiskonnale
Tuuleenergia

Avalik loeng: „Kuidas sotsiotehnilised süsteemid ühest paigast teise rändavad: suurte siirete teooria“

29.09.2022