Kaks Tartu ülikooli professorit nimetati Tartu linna aukodanikeks

Tartu linnavolikogu otsusel said Tartu aukodaniku tiitli TÜ Eesti geenivaramu direktor, professor Andres Metspalu ja Tartu ülikooli emeriitprofessor Peeter Tulviste. Aunimetused anti üle 23. veebruaril Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud aktusel Tartus.

Tartu ülikooli Eesti geenivaramu direktor akadeemik Andres Metspalu on andnud suure panuse geenitehnoloogia ja molekulaardiagnostika edendamisse Eestis. Tema pikaajalise töö tulemusena on loodud Eestile oma biopank geenivaramu näol. Andres Metspalu on Tartu ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi biotehnoloogia õppetooli rajaja ning tal on oluline roll geenitehnoloogia kui eriala ja õppesuuna tekkimisel ja arengul.

Professor Peeter Tulviste on teinud Eesti ja Tartu linna hüvanguks tööd Tartu ülikooli rektorina aastatel 1993-1998, riigikogu liikme ning Tartu linnavolikogu liikme ja esimehena. Ta on pühendanud oma akadeemilise karjääri psühholoogide õpetamisele ja psühholoogiaalasele teadustööle, kultuuriajakirja Akadeemia toimetuskolleegiumi ja kirjastuse Ilmamaa nõukogu liikmena on ta andnud märkimisväärse panuse Eesti vaimuelu edendamisse.

Aukodaniku tiitli sai ka sporditöö organisaator Rein Kamarik, kes on pikaaegne sporditöö korraldaja Tartu linnas ja Tartu maratoni viija tänasele rahvusvaheliselt tuntud suurürituse tasemele. Rein Kamarik oli Tartu maratoni, Tartu rattaralli ja Tartu sügisjooksu peakorraldaja aastatel 1980–1994 ning on Tartu maratoni vabatahtliku korraldajana teenindusjuhi ametis kuni tänase päevani.

Teenetemärgi Tartu Täht pälvisid ASi Kodumaja juhatuse esimees Lembit Lump, restaureerimisprojektide juht ja Tartu kultuurielu edendaja Jüri Kulasalu ning kauaaegne lasteaia Helika õpetaja Merike Lillo.

Aukodaniku nimetused koos sellega kaasneva Tartu Suurtähega ja Tartu Tähed anti üle 23. veebruaril Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud aktusel Vanemuise kontserdimajas.

Tartu linna aukodaniku nimetus on auavaldus Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest. Tartu Täht antakse Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja