Laupäeval tähistatakse TÜ botaanikaaias üleilmset raamatu ja roosi päeva

Tartu Ülikooli raamatukogu koostöös TÜ botaanikaiaga ootab laupäeval, 23. aprillil kõiki huvilisi botaanikaaeda tähistama ülemaailmset raamatu ja roosi päeva.

Raamatu ja roosi päev, mida Eestis tähistatakse juba 1998. aastast, sai alguse 1930. aastatel Barcelonas, kus ühele raamatukaupmehele tuli idee suurendada kirjanduse mõju rahva hulgas, süvendada inimeste lugemisharjumust ning ühtlasi tõsta raamatumüüki – nimelt võiks sel päeval iga mees kinkida naisele roosi ning naine mehele raamatu. Idee levis ja kogus populaarsust. 1995. aastal kuulutas UNESCO Kataloonia raamatu ja roosi päeva rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks, väärtustamaks raamatu tähtsust ühiskonna ning kultuuri arengus.

11-18 Raamatud ja roosid kirjastustelt Atlex ja Fantaasia.
Kohal on Allecto raamatupood - suurim keeleõppematerjalide maaletooja Eestis, kes pakub laias valikus inglisekeelseid koka-, aiandus- ja käsitööraamatuid, lisaks inglisekeelset ilukirjandust ja prantsuse, hispaania, itaalia ja saksa keele lihtsustatud õpikuid, samuti grammatika- ja sõnavara harjutustikke prantsuse, hispaania, inglise ja saksa keele õppimiseks

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38644","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]14.00 Ekskursioon Kevadlilled
15.00 Aire Pajuri monoetendus "Halb ema?" palmihoones
(koostöös X Supilinna Päevadega)

16.00 Kristiina Ehin loeb tekste oma kohe ilmuvast luule- ja proosakogust "Viimane monogaamlane" (vastavalt ilmale kas palmihoones või tiigiäärsel platsil rotundi juures)

Saadaval on lai valik ajakirja Akadeemia vanu numbreid hinnaga 1 münt ja Loov Galerii kauneid kunstipäraseid tooteid. Toimub rooside ja roosiistikute soodusmüük ning botaanikaaia aednik annab nõu, kuidas kasvatada kauneid ja kaua õitsvaid roose.

Avatud on välikohvik, kus maitsvaid küpsetisi ja karastavaid jooke pakub Ülikooli Kohvik!

Täpsem info ja kava http://kirjandusfestival.tartu.ee/raamatu-ja-roosi-paev

Kirjandusfestival Prima Vista eelüritusena peetav "Raamatu ja roosi päev" soovib tõsta raamatu tähtsust ja väärtustada lugemist.

Lisainfo: Elena Sipria-Mironov, 52 51 456, elena.sipria-mironov@ut.ee

Anneli Miljan