Näitus „Jüri Lotman – Tartu Ülikooli professor“

Ülikooli raamatukogus on avatud Juri Lotmani 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus, mis tutvustab lisaks raamatukogu kogudes olevatele teostele ja käsikirjalistele materjalidele ka mitmeid kunstiteoseid.

Käsikirjade kogust on lisaks loengumaterjalidele ja erinevatele märkmetele eksponeeritud Lotmani kirjavahetust paljude teadlaste ja kultuuriinimestega, näiteks Aleksandr Solženitsõni, Bulat Okudzhava ja Uku Masinguga.

Tekstiliste materjalide kõrval on väljas ka vene skulptori, graafiku ja maalija Lev Razumovski tehtud büst Juri Lotmanist, mille autor kinkis 1981. aastal ülikooli raamatukogule. Samuti näevad külastajad Jüri Lotmani kunstnikust poja Grigori maalitud kahte portreed oma isast.

Näituse kuraatorid on TÜ raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna töötajad Tatjana Šahhovskaja ja Nataliia Gradoboeva, väljapaneku kujundas Lilian Mengel.

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskendutakse semiootikale

Tartu Ülikooli kammerkoor koos diplomitega Pärnu Vanalinna Koolis

Tartu Ülikooli Kammerkoor pälvis koorifestivalil esikoha ja mitu eripreemiat