Näitus „Jüri Lotman – Tartu Ülikooli professor“

Ülikooli raamatukogus on avatud Juri Lotmani 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus, mis tutvustab lisaks raamatukogu kogudes olevatele teostele ja käsikirjalistele materjalidele ka mitmeid kunstiteoseid.

Käsikirjade kogust on lisaks loengumaterjalidele ja erinevatele märkmetele eksponeeritud Lotmani kirjavahetust paljude teadlaste ja kultuuriinimestega, näiteks Aleksandr Solženitsõni, Bulat Okudzhava ja Uku Masinguga.

Tekstiliste materjalide kõrval on väljas ka vene skulptori, graafiku ja maalija Lev Razumovski tehtud büst Juri Lotmanist, mille autor kinkis 1981. aastal ülikooli raamatukogule. Samuti näevad külastajad Jüri Lotmani kunstnikust poja Grigori maalitud kahte portreed oma isast.

Näituse kuraatorid on TÜ raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna töötajad Tatjana Šahhovskaja ja Nataliia Gradoboeva, väljapaneku kujundas Lilian Mengel.

#kultuur

Ukraina Maja heategevuslik kontsert ja laat

Laupäeval, 21. mail kl 11–17 kutsub Ukraina Maja kõiki heategevuslikule kontserdile ja laadale.
19.05.2022
#kultuur #õpetamine #ühiskonnale
Reet Aus

Tartu Ülikooli kolmekümnes vabade kunstide professor on Reet Aus