Narva Kolledži Lasteülikool jätkab teist aastat

Avaaktuse juhatab sisse lasteülikooli patroon Riigikogu esimees akadeemik Ene Ergma. Samal päeval annab loengu ka Peeter Tulviste, Tartu Ülikooli kultuuripsühholoogia erakorraline professor ja Riigikogu liige.

Edaspidisteks loenguteks on nõusoleku andnud näiteks Tallinna Tehnikaülikooli humanitaarteaduskonna dekaan professor Sulev Mäeltsemees ning Laidoneri muuseumi direktor ja ETV saatejuht Indrek Tarand.

Õppetöö toimub koolivaheaegadel ja nädalavahetustel. Olulisematest üritustest leiab kevadel aset TÜ Narva kolledži kümnendale aastapäevale pühendatud laste ja professorite ühiskonverents. Kevadesse on planeeritud ka kõige tublimate "üliõpilaste" preemiareis Tartusse.

Uuel õppeaastal käivitub koostöös TÜ teaduskooliga pilootprojekt "Narva Lasteülikooli Tartu Kolledž", mille raames peetakse mõned loengud ka Tartu lastele.

Narva Lasteülikooli oodatakse lapsi vanuses 8 kuni 12 aastat. Loengud toimuvad paralleelselt eesti ja vene keeles, seega õppetegevusest saavad korraga osa võtta mõlemast rahvusest lapsed.

Lapsevanemad ja teised huvilised saavad loenguid jälgida lasteülikooli kodulehel nii otseülekandena kui ka hiljem salvestusena.

Narva Lasteülikooli projekti toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lasteülikooli koduleht:
narva.ut.ee/lasteylikool