Noodistatud tudengilaulik lauldakse sisse neljapäeval

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40252","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Homme õhtul esitleb Tartu Ülikool Ujula tänava spordihoones kontserdiga trükivärsket üliõpilaslaulikut. See on esimene suuremahuline nootidega varustatud tudengilaulik, mis hõlmab endas laia valikut menukamatest tudengilauludest läbi aegade. Laulik anti välja koos CD-plaadiga, millel ülikooli koorid valiku laule sisse laulavad.

Ühise laulmise ja tantsimisega peetakse rahvusülikooli aastapäeva ürituste kõige rahvarohkema sündmusena ühtlasi ka emakeelse ülikooli 90. sünnipäeva, mis on eriline võimalus üle aastate kogu ülikoolirahval kokku tulla.

Laulikusse on koos nootidega kokku kogutud üle 200 aegade menukama tudengilaulu, et nii praegused, endised kui ka tulevased üliõpilased saaksid igihaljaid palu igal ajahetkel meelde tuletada. Osa neist lauldakse rahvusülikooli aastapäeva tähistamiseks üheskoos läbi selsamal kontserdil.

Legendaarsete lugude laulmisel löövad kaasa Toomas Lunge, Indrek Kalda, Jaan Sööt, Tartu akadeemiline meeskoor, Taru Ülikooli kammerkoor ning akadeemiline naiskoor, Eesti Maaülikooli kammerkoor Camerata, naiskoor Emajõe Laulikud ja meeskoor Akadeemiline Emajõgi.
Pärast laulmist algab aga tantsupidu, kus muusikat mängivad ansambel Justament, Tartu Ülikooli puhkpilliorkester Popsid, TÜ rahvakunstiansambel ning Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu.

Peole on oodatud kõik üliõpilased, õppejõud, vilistlased ja ülikooli töötajad. Eribussidega tuleb Tartusse kontserdile ka ülikoolirahvas Pärnust, Viljandist, Narvast, Türilt ja Tallinnast.

Üliõpilaslauliku esitluskontsert ja rahvusülikooli sünnipäevapidu toimub Tartu Ülikooli Spordihoones (Ujula 4). Uksed avatakse 19.00. Sissepääs on kõigile tasuta, pidu kestab keskööni.

Kohapeal saavad kõik soovijad trükivärske lauliku osta erihinnaga. Raamat koos CD-plaadiga ("Krambambuli", 20 laulu) on müügil omahinnaga 200 krooni. Üritusel on erihinnaga müügil ka teised rahvusülikooli aastapäevaks väljaantud raamatud ning kogumikud. Hiljem tulevad need müügile ülikooli raamatupoes.

Lisainfo: Kulno Kungla, üliõpilaslauliku esitluskontserdi ja rahvusülikooli sünnipäevapeo korraldaja, tel 50 49 658, e-post: kulno.kungla@ut.ee.

Laulikuesitluse plakat: /orb.aw/class=file/action=preview/id=677718/Laulikupeo+kava.JPG

Rahvusülikool 90 – 1. detsembril 1919 alustas Tartu Ülikool tegevust emakeelse ülikoolina. Rahvusülikooli 90. aastapäeva üritused kulmineeruvad novembri lõpus-detsembri alguses. Esmakordselt antakse välja noodistatud üliõpilaslaulik, von Bocki maja seinale projitseeritakse videoinstallatsioon emakeelse ülikooli 90 aastast, toimub akadeemiliste organisatsioonide teatrifestival, rahvusülikooli sünnipäevale pühendatud etendused Tallinnas ja Tartus ning muidugi traditsioonilised aktus, tõrvikrongkäik ja ball. Tule Sinagi, mõtle kaasa rahvusülikooli hüvanguks ning laula rind rõõmsaks, pidu tuleb kindlasti! Täpsemat infot juubeliürituste kohta vaata www.ut.ee/rahvusulikool90.

Mehis Tuisk
pressiesindaja