NOVAATOR: doktorantide populaarteaduslike artiklite konkursi võitja on selgunud

Tartu Ülikooli korraldatud doktorantide populaarteaduslike artiklite konkursi kevadvooru esimese koha ja tuhat eurot võitis Rainer Küngas.

Tema artikkel "Kaval rebane ja põlevkivi ehk kuidas säästlikumalt elektrit toota" selgitab, kuidas töötavad kütuseelemendid. Küngas õpib keemiainseneri eriala doktoriõppes USAs Pennsylvania ülikoolis ning jätkab kütuseelementide temaatikat, millega ta alustas juba magistrantuuris Tartu Ülikoolis.

Teise koha auhinna (500 eurot) võitis Sangeri instituudi ja Cambridge’i ülikooli doktorant Leopold Parts artikliga "Geenide jahtimine saja miljoni lapsega perekonnas", kus ta kirjeldab, kuidas otsitakse haigusi põhjustavaid geene pärmiseentega tehtud eksperimentides.

Kolmaski koht ja 250 eurot auhinnaraha läks sedapuhku piiri taga õppivale doktorandile. Auhinna sai Mihkel Kama Amsterdami ülikoolist artikliga "Kuidas uurida süvakosmoses olevat ainet ilma seda katsumata?".

Konkursil parimate hulka jõudnud artiklid ilmuvad Novaatoris juba lähinädalatel.

Villu Päärt
Novaator