Otse-eetris: Täna ja homme toimub ettevõtlikkuse, ettevõtlus- ja karjääriõppe virtuaalne konverents. Kõik huvilised on oodatud osalema!

4.-5. novembril toimub ettevõtlikkuse, ettevõtlus- ja karjääriõppe virtuaalne konverents „Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom“. Esmakordse ettevõtlus-, ettevõtlikkuse ja karjääriõppe konverentsi keskmes on ennast juhtiva ja väärtust loova noore kujunemisteekond ning haridusasutuse ja kogukonna võimalused olla sellel teekonnal teadlikuks suunajaks, toetajaks ja oluliseks mõjuisikuks.

Läbi kahe päeva saab nii ettekannete, intervjuude kui arutelude läbi osa koolide ja kogukonna, sh omavalitsuste ja regioonide vahelise koostöö parimatest praktikatest ning ka inspireerivatest töötubadest. Lisaks on konverentsil osalejatel eksklusiivne võimalus õppida Iisraeli haridusasutustes rakendatavast praktikast, milles on roll riigi positsioonil maailma parimate startup-riikide edetabeli tipus ning selles, et sealsed noored on loovad ja ettevõtlikud innovaatorid. MTÜ Mifrasi töötoas räägitakse lähemalt ja koolimeeskonna näitel, kuidas meeskonda muutuste juhtimisel ühes suunas liikuma saada ning selle innovaatilisust toetada. Oma esinemises keskendub MIfras ka õpetaja võimalustele olla nii enda kui ka õppijate elu ja karjääri disainer. Esimese päeva lõpus tunnustatakse aasta parimaid ettevõtlusõppe arendajaid viies kategoorias.

Teisel päeval on võimalus infot ja osa saada ettevõtlike koolide tegevustest - mida täpsemalt tähendab kooliülene süsteemne ettevõtlikkusõpe, milles see väljendub ning mis kasu saavad sellest noored, koolimeeskonnad ja ka kogukond laiemalt. Kuulutatakse välja traditsioonilise Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi võitjad ja koolid, kes on saavutanud Ettevõtliku Kooli kuld-, hõbe- või baastaseme.

Konverentsile on oodatud uusi ideid saama nii haridusjuhid, kohaliku omavalitsuse esindajad kui kõik ettevõtliku, ettevõtlus- ja karjääriõppe või noorsootööga tegelejad ning muul moel haridusse panustajad. Konverents pakub mugavat ja head võimalust teemade ja praktikatega tutvumiseks ning teisel päeval ka koolide ettevõtlikkuse arendamisest ülevaate saamiseks  õpetajakoolituse tudengitele. Üritus on tasuta, modereerib Urmas Vaino.
Üritust modereerib Urmas Vaino, ülekannet saab vaadata ERRi portaalis.

Konverentsi ajakava: https://ettevotlusope.edu.ee/konverents/.
Konverentsi saab jälgida ka Worksup keskkonnas: https://edutegu.worksup.com/#/event/agenda/plan

Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu toetab Euroopa Sotsiaalfond. Programmi juhtpartnerid on Tartu Ülikool ning Haridus- ja Noorteamet.