OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus jätkab tegevust ülikooli struktuuriüksusena

Tartu Ülikooli nõukogu otsustas oma 17. juuni istungil lõpetada Tartu Ülikooli kirjastuse tegevuse osaühinguna. Kirjastus jätkab sügisest tegevust Tartu Ülikooli Kirjastuse nimelise uue struktuuriüksusena.

Tartu Ülikooli juures on kirjastus tegutsenud ülikooli asutamisest alates. Rahvusülikooli osana annab kirjastus välja ja levitab akadeemilisi kõrgkooliõpikuid jm õppematerjale, teadusajakirju ning -monograafiaid, raamatusarju ja dissertatsioone. Alates 2001. aastast on ülikooli kirjastus tegutsenud osaühinguna.

„Kirjastus on olnud oma tegevuses väga stabiilne, väikese kasumlikkusega üksus, kuid osaühinguna tegutsemine on tegelikult erandlik kogu Euroopa ülikoolide kontekstis. Tartu Ülikooli Kirjastuse tegevuse ümber korraldamisega saame kirjastamisteenuse tellijale senisest veelgi lähemale tuua. Ühtlasi liidab ülikool sel viisil tugevamalt üksustes pakutavaid teenuseid, et vähendada tegevuste kattuvust,“ selgitas kirjastuse tegevjuht Ülle Ergma muudatuse tagamaid ja rõhutas, et kirjastus ei lõpeta tegevust, vaid jätkab seda teistsuguses juriidilises vormis.

Kirjastus hakkab tugiüksusena koordineerima kogu ülikooli kirjastustegevust. Üksuse tegevustesse on plaanis liita infotehnoloogia osakonna multimeedia talituse trüki- ja kujundusüksus. Tugiüksus kannaks kirjastuse nime ja kasutaks Tartu Ülikooli Kirjastuse tunnustatud kaubamärki.

Lisateave: Ülle Ergma, Tartu Ülikooli Kirjastuse tegevjuht, 5340 0337, ulle.ergma@ut.ee