Pakume 2021/22. õppeaasta sügissemestrist enesetäiendamiseks mikrokraadiprogramme

Tartu Ülikool peab tähtsaks pakkuda täiskasvanud õppijatele paindlikke õpivõimalusi, sest muutuv tööturg ja töö tegemise viisid nõuavad pidevalt uute oskuste omandamist.

Alates 2021/22. õppeaasta sügissemestrist saab valida 20 mikrokraadiprogrammi vahel, et omandada lisaeriala või pädevus mõnes kitsamas valdkonnas. Tööturu vajadustega arvestavad mikrokraadiprogrammid on pikemad tervikliku sisuga täiendusõppeprogrammid, mis on loodud tasemeõppeainete põhjal. Osalejad õpivad üldjuhul koos üliõpilastega ja õppetöö toimub töötavale inimesele sobivalt sessioon- või veebiõppena. Mikrokraadiprogrammid on mahuga 12–24 EAP-d ja kestavad ühe või kaks semestrit. Need on koostatud nii, et programmi läbinul oleks edaspidi soovi korral võimalik tasemeõppekava alusel õppimist jätkata ja kõrghariduse või kraadi omandamiseni jõuda. Programmi lõpetanu saab Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnistuse.

MIKROKRAADIPROGRAMMID

MAJANDUS JA ETTEVÕTLUS