Parim õppekvaliteedi arendaja TÜ-s on arvutiteaduse instituut

Täna, 10. detsembril 2012 toimunud tänuüritusel ”Üliõpilaselt ülikoolile – ülikoolilt üliõpilasele 2012” anti Tartu ülikooli õppekvaliteedi edendamise auhind arvutiteaduse instituudile edukalt kavandatud, elluviidud ja tulemusliku õppekvaliteeti toetava tegevuse eest.

Tartu ülikooli õppeprorektori Martin Halliku sõnul oli kuueteistkümne nominendi tase kõrge  ning konkurents õppekvaliteedi arendaja tiitlile tihe ja pingeline. Tihedas konkurentsis leidis komisjon nii füüsika instituudi kui arvutiteaduse instituudi võrdselt tiitli väärilised olevat, ent arvutiteaduse instituut tõusis esile tänu selgelt sõnastatud eesmärkidele ja seatud sihtide süstemaatilisele elluviimisele. „Arvutiteaduse instituut on seadnud konkreetsed eesmärgid lõpetamise efektiivsuse parandamiseks – nad on suurt rõhku pannud näiteks tudengite toetamisele lõputööde kirjutamisel. Nende jaoks on oluline ka iga semestri lõpus antav tudengite tagasiside, mida aktiivselt analüüsitakse ning rakendada püütakse. Lisaks on instituudil edukas koostöö tööandjatega, teadlik personalipoliitika õppejõudude osas ning nad on edukad ka lisavahendite hankimisel,“ selgitas Hallik.

Auhinna saaja valis välja õppekomisjon. Auhinnaks on 30 000 eurot, mille kasutamisel arvutiteaduse instituudile piire ei seata. Tänukirja saavad ka kõik konkursile esitatud nominendid (15 struktuuriüksust), kellest kolme parima hulka jõudsid veel Narva kolledž ja füüsika instituut.

Tänuüritusel tunnustati kõiki neid, kes on Tartu ülikoolis õppekvaliteedi edendamisele kaasa aidanud – ka aktiivseid üliõpilasi, üliõpilaste poolt parimateks tunnustatud õppejõude ja õppekorralduse spetsialiste. Aasta õppejõudude auhinnad Marju Lepajõele (humaniora valdkond), Ruth Kaldale (medicina valdkond), Ivo Leitole (realia et naturalia valdkond) ning Tiina Maripuule (socialia valdkond) andis üle Tartu ülikooli üliõpilasesinduse esimees Erik Raudsepp.

Ürituse eesmärk on lisaks tunnustamisele ka üliõpilaste ja ülikooli-vahelise koostöö edendamine, samuti üliõpilaste aktiivsuse ja nende eestvedamisel toimunu ja saavutatu väärtustamine. Paljud tudengid panustavad lisaks õppetööle ülikooli arengusse või aitavad kaasüliõpilasi näiteks tuutoritena, tugitudengitena, osaledes teaduskondade nõukogudes vms.

Lisainfo: Margit Raudsepp, õppekvaliteedi peaspetsialist, tel: (+372) 737 5158, e-mail: margit.raudsepp@ut.ee.

Vaata ka UTTV ülesvõtet tänuüritusest või loeTÜ humaniora valdkonna parima õppejõu Marju Lepajõe kõne siit.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"122943","attributes":{"alt":"","class":"media-image","style":"width: 617px; height: 374px;","typeof":"foaf:Image"}}]]

 

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392