Foto:
Pexels

Peagi toimub VIII mitmeteaduslik eesti teaduskeele konverents

2. detsembril korraldab Tallinna Ülikooli teaduskeelekeskus VIII mitmeteadusliku eesti teaduskeele konverentsi. TÜ-st esinevad ettekannetega Raili Lass, Helena Lemendik ja Kerttu Rozenvalde. 

Tänavusel konverentsil käsitletakse keelelist õiglust mitmekeelses ülikoolis, mitme valdkonna terminivara tarvitust, korrastust ja arendust, Eesti ülikoolide doktorandide keelehoiakuid ja -muresid ning teadustekstide tõlkimist. Ettekandeid peavad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kaitseväe Akadeemia, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ning Tartu Ülikooli teadlased ja õppejõud.

Konverentsile oodatakse kõrgkoolide ja teadusasutuste teadlasi, õppejõude, üliõpilasi, teadustekstide eestindajaid ja toimetajaid ning kõiki täppiskeelsest teadusest huvitatuid.

Vaata konverentsi kava ning ettekannete lühitutvustusi. Konverents toimub Tallinna Ülikooli Mare-hoone Tallinna saalis (Uus-Sadama 5, Tallinn) ja osalemine on tasuta. Registreeruda palutakse hiljemalt 28. novembril konverentsi veebilehel registreerimisvormi kaudu.

#ühiskonnale
Protest

Members of the University of Tartu’s Iranian community invite everyone to a peaceful rally for Iran

#tunnustamine #ühiskonnale
Juhan Maiste

Juhan Maiste pälvis Muinsuskaitseameti elutööpreemia

#teadus #ühiskonnale

Sanna Puusepp kaitseb doktoritööd „Comparison of molecular genetics and morphological findings of childhood-onset neuromuscular disorders“

3. detsembril kell 14.00 kaitseb Sanna Puusepp doktoritööd „Comparison of molecular genetics and morphological findings of childhood-onset neuromuscular disorders”.