Soome Panga president peab ülikoolis avaliku loengu

Soome Panga president Erkki Liikanen peab ülikoolis loengu kolmapäeval, 30. mail algusega kell 12.15 senati saalis. Kõik on oodatud!

Kolmapäeval, 30. mail kell 12.15–13.15 esineb Tartu ülikooli senati saalis Soome Panga president Erkki Liikanen avaliku loenguga „The Great Recession and its long shadow: Youth unemployment“.

Soome Panga rahvusvahelise ja mitmekülgse töökogemusega presidendi tunniajane loeng keskendub Euroopa noorte tööpuudust käsitlevale majanduspoliitikale. Finantskriis on tööpuuduse teema Euroopas taas poliitiliste arutelude keskmesse tõstnud. Tööturu pingeline olukord survestab eelkõige noori, kelle tööpuudus on tõusnud läbi aegade kõrgeimale tasemele. Muu hulgas on tähelepanu all töötute noorte ümberpaigutamine uutele töökohtadele, kuivõrd pikaajaline töötus kohe karjääri algul toob nii üksikisikute kui ka kogu ühiskonna jaoks kaasa suuri kulusid. Seega tuleb Euroopa riikide tööturuinstitutsioonidel eelkõige keskenduda noorte olukorrale tööturul, kuna see tasub tulevikus nii konkurentsivõime, majanduskasvu, heaolu kui ka riigirahanduse mõttes ära.

Erkki Liikanen on Soome Panga president alates 2004. aasta juulist. Ta on ühtlasi Soome Panga nõukogu esimees, Euroopa Keskpanga nõukogu liige ja Rahvusvahelise Valuutafondi Soome president. Enne seda kuulus ta Euroopa Komisjoni kahte järjestikusse koosseisu, vastutades vastavalt ettevõtluse ja infoühiskonna ning eelarve-, personali- ja haldusteemade eest. Liikanen on olnud 18 aastat Soome parlamendi liige ning samuti Soome Vabariigi rahandusminister. Ta on omandanud magistrikraadi poliitikateadustes Helsingi Ülikoolis.

Erkki Liikaneni loeng toimub kolmapäeval, 30. mail algusega kell 12.15 TÜ peahoones senati saalis (Ülikooli 18). Loeng on inglise keeles ja kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: Kadri Kukk, Eesti Panga rahvusvaheliste- ja avalike suhete osakond, tel 668 0728, e-post: kadri.kukk@eestipank.ee

Ingrid Mitt
Eesti Pank
eurosüsteem
avalike suhete allosakond
tel: 668 0965, 512 6843
e-post: ingrid.mitt@eestipank.ee