Tartu Ülikool ja Kultuuriministeerium algatavad väliseestlaste mälestuste kogumise

Kultuuriministeeriumi asekantsleri Anne-Ly Reimaa sõnul on oodatud muljed nii erinevate organisatsioonide ja institutsioonide poolt korraldatud kui omal käel ette võetud üritustest ja aktsioonidest, mis aitasid kaasa Eesti iseseisvuse taastamisele. "Võrdselt olulised on nii üldistavad meenutused kui kõikvõimalikud detailid, suured ettevõtmised ning lihtsad ja igapäevased tegevused. Oodatud on ka fotod, mälestusesemed ja muud temaatilised materjalid," täpsustas Reimaa.

Mälestusi võib kirja panna vabas vormis, korraldajad paluvad kindlasti märkida tööde alla mälestuste kirjutaja nime, sünniaasta ja kontaktandmed. Kõik tööd ning lisatud materjal antakse üle säilitamiseks Eesti Rahva Muuseumile. Valik kirjapandud mälestustest avaldatakse kultuuriministeeriumi ja Tartu Ülikooli poolt augusti alguses Eesti Vabariigi 90. aastapäeva ürituste raames korraldatava konverentsi "Diasporaa roll Eesti iseseisvuse taastamisel" kogumikus.

Tööde esitamise tähtaeg on 7. aprill 2008, mälestusi oodatakse aadressile Tartu Ülikool, Välis-Eesti uuringute keskus, Vanemuise 46, Tartu 51014, Eesti või e-posti aadressil veuk@ut.ee

Täpsemad juhised mälestuste kogumise kohta ja mälestuste kirjapanekut abistavad küsimused on TÜ Välis-Eesti uuringute keskuse veebiaadressil /VEUK

Lisainfo: TÜ Välis-Eesti uuringute keskuse spetsialist Kaja Haukanõmm, veuk@ut.ee