Tartu Ülikool ja Rahvakultuuri Keskus edendavad rahvakultuuri alast koostööd

TÜ kultuuriteaduste ja kunstide instituut ning Rahvakultuuri Keskus on aastaid teinud tulemusrikast koostööd UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni rakendamise strateegiate ja praktikate väljatöötamise ning kultuuritöötajatele täienduskoolituse pakkumise valdkonnas. Kinnitamaks soovi koostööd edendada, allkirjastatakse 26. novembril Philosophicumis (Jakobi 2-114) koostööleping.

„Rahvusülikooli 96. aastapäeva eel on sümboolne mõelda tegevustele, mis koostöös Rahvakultuuri Keskusega on Eesti rahvakultuuri arendamiseks tehtud ning kutsuda huvilisi üles mõtlema rahvakultuuri ja rahvusteaduste rollile tänases ühiskonnas,“ ütles Tartu Ülikooli etnoloogia dotsent Ene Kõresaar.

Üheskoos on töötanud välja näiteks Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu struktuuri ja koostamise põhimõtted. Ülikooli õppejõud on osalenud lektoritena Rahvakultuuri Keskuse koolitustel ning aidanud kokku panna koolitusprogramme. Keskus on olnud etnoloogia ja folkloristika magistriõppekava kultuurikorralduse praktikabaasiks.

„Edaspidi plaanime tihedamat koostööd rakendusantropoloogia ja rakendusliku kultuurianalüüsi vallas, mis vastab osapoolte tulevikuplaanidele: Tartu Ülikooli huvides on humanitaaria õppe rakendusliku suuna arendamine, Rahvakultuuri Keskus soovib omalt poolt koostöös TÜ teadlaste ja üliõpilastega läbi viia uurimisprojekte, sh oma rahastatavate kultuuriprogrammide raames,“ kirjeldas Kõresaar.

Tartu Ülikooli ja Rahvakultuuri Keskuse koostöölepingu allkirjastavad neljapäeval, 26. novembril kell 11 TÜ teadusprorektor Marco Kirm ja Rahvakultuuri Keskuse direktor Aivi Lintnermann. Lepingu allkirjastamisele järgneb avalik arutelu, mis keskendub rahvakultuuri kui nähtuse ja mõiste muutumisele ning seda uurivatele rahvusteadustele.

Ettekannetega esinevad Tallinna Ülikooli maastiku ja kultuuri keskuse toimetaja Anu Kannike, TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna teadur Elo-Hanna Seljamaa, Rahvakultuuri Keskuse toetusprogrammide osakonna juhataja Margit Salmar ja Eesti Rahva Muuseumi koostöövõrgustike koordinaator Jaanika Jaanits.

Kõik huvilised on oodatud osalema! Tutvu täpsema kavaga filosoofiateaduskonna kodulehel.

Lisainfo: Ene Kõresaar, Tartu Ülikooli etnoloogia dotsent, etnoloogia ja folkloristika programmijuht, tel: 737 5214, e-post: ene.koresaar@ut.ee.

Virge Tamme