TARTU ÜLIKOOL JA TALLINNA LINN KORRALDAVAD PEALINNA ÕPILASTELE ESSEEKONKURSI

Seekordsed eseekonkursi teemad on "Ainult piisavas pimeduses näeb tähti" ja "Tartu ja Tallinn – kas rivaalid või koostööpartnerid?". Esseede esitamise tähtaeg on 1. november 2005.
Võitjate autasustamine toimub 30. novembril Tartu Ülikooli Tallinna päeval Eesti Rahvusraamatukogu konverentsisaalis. Parimad esseekirjutajad saavad auhinnaks Tallinna Linnavalitsuse poolt väljapandud raamatud, millele lisaks korraldatakse tutvumisreis Tartusse ja Tartu Ülikooli.

Tartu Ülikooli Tallinna esindaja Triin Pajuri sõnul on esseekonkursi idee välja kasvanud ülikooli ja Tallinna Linnavalitsuse vahelisest koostöölepingust. Juba üheteistkümnendat korda toimuva essee eesmärk on lisaks noorte mõtete väljaselgitamisele mõista ka nende endi rollitunnetust ühiskonnas, saada teada arvamusi õppimisest, haridusest, tööst, maailmast jne.

Triin Pajuri hinnangul on esseekonkursi populaarsus läbi aastate kasvanud. "Näiteks eelmisel aastal laekus meile 105 esseed, mille seast 10 parima töö välja selgitamine oli päris keeruline. Heade ja väga heade esseede hulk on kasvanud iga aastaga", täpsustab Pajur.

Esseesid ootab Tartu Ülikooli Tallinna esindus, aadressil Kaarli pst 3, Tallinn 10119.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht