Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool avavad innovaatilised ühisõppekavad

Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ning Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool (BFM) avavad uuest õppekavast innovaatilised ühisõppekavad, mis seovad kunste ja tehnoloogiaid.

Sel kevadel toimub vastuvõtt kahele ingliskeelsele magistriprogrammile:

•TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi ning Balti Filmi- ja Meediakooli ühisõppekava "Ristmeedia tootmine" ("Crossmedia Production")
•TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ning BFMi ühisõppekava "Muusika ja filmikunsti helitehnoloogia" ("Sound Engineering Arts")

Uus ingliskeelne magistriõppekava "Ristmeedia tootmine" paneb rõhu audiovisuaalsisu tootmisele tänapäeva interaktiivsetele meediaplatvormidele. Ristmeedia on maailma meedia- ja telekommunikatsioonisektori üks kiiremini kasvavaid harusid. Selles otsitakse viise, kuidas üha paljunevaid ekraanipõhiseid seadmeid nagu mobiiltelefonid, arvutid jms meediasisu tarbimiseks lõimida, kuidas viia audiovisuaalsisu võrguplatvormidele ja jõuda nii uute kunstivormide, meediatoodete ja ärimudeliteni. Ristmeedia õppekava partneriteks on Eesti suuremad telekommunikatsiooni- ja meediafirmad, nagu EMT, Tele2, Regio, Ekspress Grupp, Rahvusringhääling, Kanal 2, Ruut jt. Tänase majanduslanguse järel ennustatakse meediasektoris kiiret kasvu ennekõike online- ja mobiilimeediale. Seetõttu vajavad meediavaldkonna ettevõtted paari aasta pärast haritud spetsialiste välja töötama ja vedama uusi ristmeedia- ja innovatsioonistrateegiaid.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja BFM avavad sel aastal uue ingliskeelse "Muusika ja filmikunsti helitehnoloogia" magistriprogrammi. Helitehnoloogiat kõrghariduse tasemel Baltikumis seni ei õpetata ja Eestil on potentsiaal BFMi ja kultuuriakadeemia laienevaid ruumilisi ja tehnilisi võimalusi ära kasutades muutuda tippkompetentsi pakkujaks kogu Baltikumis. Helitehnoloogia alane magistritasemel kõrgharidus on eelduseks uue kvaliteedi saavutamisele Eesti muusikasalvestuses ning -töötluses ja filmide helindamises. Õppekava koordineerib Tartu Ülikool ning 2011. aasta vastuvõttu korraldab BFM. Magistrandid hakkavad õppima ühises grupis BFMi filmimagistrantidega.

Jooksev vastuvõtt mõlemale erialale on täna juba avatud. "Ristmeedia tootmise" õppekava kohta leiab täpsemat infot veebiaadressilt www.bfm.ee/crossmedia ning "Muusika ja filmikunsti helitehnoloogia" kohta /881363.

Mõlema õppekava käivitamine on saanud toetust Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest.

Lisainfo: Ristmeedia õppekava: Indrek Ibrus, ibrus@tlu.ee, 56978885 ja
Muusika ja filmikunsti helitehnoloogia õppekava: Avo Ulvik, avo.ulvik@kultuur.edu.ee, 5012598

Kadri Kirst
avalike suhete peaspetsialist