Tartu Ülikool korraldab teist aastat Tallinna nädalat

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39836","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]5.–10. aprillini jätkab Tartu Ülikool möödunud aastal alustatud üritustesarjaga "Tartu Ülikool Tallinnas!", mil Tartu Ülikooli Tallinna esinduses (Teatri väljak 3) toimuvad tasuta loengud, seminarid ja koolitused.

Nädala raames esinevad ülikooli õppejõud ja spetsialistid loengutega ning viivad läbi seminare ja koolitusi võimalikult erinevatele sihtrühmadele, et tutvustada mitmekesist valikut Tartu Ülikooli elukestva õppe võimalustest.

Sarja keskseks ürituseks on teisipäeval, 6. aprillil toimuv seminar "Head kriisi ei tohi lasta kaotsi minna – aga mida teha töötutega?", kus tuntud majandusteadlased ja Töötukassa esindajad arutlevad, kuidas Eesti tee majanduskriisist väljatulekul võiks kaasa aidata uute töökohtade avamisele ning majanduse konkurentsivõime taastamisele.

Nädala jooksul räägitakse muukeelsetele vanematele lapse edasiõppimisvõimalustest ülikoolis, tutvustatakse 2010. aasta sügisel avanevat võimalust jätkata katkestatud ülikooliõpinguid, arutletakse psühholoogilise testimise üle, käsitletakse eesmärkide saavutamist suhtekorralduse abil, räägitakse inimese tüvirakkude uurimise viimase aja tulemustest, tutvustakse ravimtaimede osa kultuuris ja meditsiinis ning peatutakse eestlase uskumustel ja usu ajalool. Lisaks pakutakse ühte moodulit pikemast koolitusprogrammist neile, kes soovivad saada ettevõtte sisekoolitajaks. Toimuvad kaheosaline koolitus enesearendamisest ning koolituspäev ettevõtlusega alustada soovijatele.

TÜ Tallinna nädala koduleht: www.ut.ee/tallinn

Lisainfo: Merle Kangur, Tartu Ülikooli Tallinna esindaja, tel 737 6601, e-post: esindus@tallinn.ut.ee

"Tartu Ülikool Tallinnas!" nädala ajakava

Esmaspäev, 5. aprill
16.30 - 17.30 "Tule ülikooli!" - infotund ülikooliõpingud katkestanutele
Ülle Hendrikson (õppekorralduse peaspetsialist)

17.00 - 18.30 Loeng "Minu laps teeb valiku, kuidas ma saan aidata?" (vene keeles)
Alla La¨manova (karjäärinõustaja)

18.00 - 19.00 "Tule ülikooli!" - infotund ülikooliõpingud katkestanutele
Ülle Hendrikson (õppekorralduse peaspetsialist)

Teisipäev, 6. aprill
11.00 - 13.00 Loeng "Mis ja milleks psühholoogiline testimine?"
Testimisvõimalused kohapeal
Rene Mõttus (psühholoogia instituudi projektijuht)

13.30 - 17.30 Seminar "Head kriisi ei tohi lasta kaotsi minna – aga mida teha töötutega?"
Urmas Varblane (akadeemik, rahvusvahelise ettevõtluse professor), Andres Võrk (ökonomeetria lektor, Praxise töö- ja sotsiaalpoliitika analüütik), Meelis Paavel (Töötukassa juhatuse esimees), Kadri Lühiste (Töötukassa teenuste osakonna juhataja). Arutelu juhib Andres Arrak (Mainori Kõrgkooli ettevõtluse instituudi direktor).

Kolmapäev, 7. aprill
11.00 - 14.00 Seminar "Eesmärkide saavutamine suhtekorralduse abil"
Aune Past (avalikkussuhete ja teabekorralduse lektor)

15.00 - 17.00 Loeng "Inimese tüvirakud - kellele ja milleks?"
Toivo Maimets (rakubioloogia professor)

Neljapäev, 8. aprill
11.00 - 14.30 Koolitus "Jagatud kogemus: spetsialistist sisekoolitajaks"
Einike Pilli (õppimise ja õpetamise arenduskeskuse programmijuht)