Tartu ülikool tähistab Eesti Vabariigi juubelit kontsertaktusega

Reedel, 23. veebruaril avaldab Tartu ülikool kontsertaktusega austust saja-aastaseks saavale Eesti Vabariigile. Aktusel saavad silmapaistva töö eest Tartu ülikooli aumärgi 20 ülikooli töötajat. Esmakordselt antakse välja Peeter Tulviste mälestusstipendium ning Tartu, Läti ja Vilniuse ülikoolide rektorite stipendium. Kolmeteistkümnendat korda annab TÜ sihtasutus välja Ernst Jaaksoni mälestusstipendiumi.

Kontsertaktuse, mille otseülekannet saab jälgida UTTV lehel, avab kell 12 Tartu ülikooli rektori kohusetäitja Tõnu Lehtsaar. TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üldkeeleteaduse professor Renate Pajusalu esineb ettekandega teemal „Emakeel, milles me elame“. Omapoolse tervituse edastavad Tartu linnapea Urmas Klaas ning TÜ arstiteaduse eriala 6. kursuse üliõpilane Hendrik Vaaks.

2017. aasta sügisel loodud professor Peeter Tulviste mälestusfondist antakse esmakordselt välja 5000 euro suurune stipendium, mis on mõeldud magistri- või doktorikraadiga Tartu ülikoolis õppivale või töötavale isikule, kes oma teadustööga on andnud olulise panuse inimese kultuurilise olemuse mõistmisesse.

Diplomaat Ernst Jaaksoni mälestusfondi 18 000 euro suuruse stipendiumi eesmärk on toetada välismaal kraadiõppes õpinguid või teadusuuringuid jätkavaid Tartu ülikooli doktorante, teadureid ja õppejõude, et kasvatada tugev akadeemiline järelkasv Tartu ülikooli teadlaskonnale.

Aktusel kuulutatakse välja ka kolme Balti riigi ülikoolide rektorite loodud stipendiumikonkursi võitja. 2000 euro suuruse stipendiumi eesmärk on edendada eesti, läti ja leedu keele ning kultuuri õpetamist ja õppimist.

Kontsertaktusel tunnustatakse Tartu ülikooli aumärgiga järgmisi ülikooli töötajaid:

Ruth Jürjo, filosoofia ja semiootika instituudi koordinaator
Merili Metsvahi, kultuuriteaduste instituudi eesti ja võrdleva rahvaluule vanemteadur
Sirli Zupping, eesti ja üldkeeleteaduse instituudi eesti keele väljendusõpetuse keskuse juhataja, eesti keele lektor, üldkeeleteaduse teadur
Janar Paeglis, Viljandi kultuuriakadeemia helistuudio juhataja, muusikaosakonna muusikatehnoloogia lektor
Eiki Berg, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi rahvusvaheliste suhete teooria professor
Andres Kuusik, majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja, turunduse dotsent
Age Värv, õigusteaduskonna asedirektor, eraõiguse osakonna võlaõiguse dotsent
Mare Lintrop, kliinilise meditsiini instituudi radioloogiakliiniku radioloogia assistent
Helvi Parksepp, kliinilise meditsiini instituudi sisekliiniku sekretär
Daisy Volmer, farmaatsia instituudi sotsiaalfarmaatsia dotsent
Ede Kärner, peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi õppekorralduse spetsialist
Mart Ustav, tehnoloogiainstituudi biomeditsiinitehnoloogia professor, akadeemik
Margus Leppik, molekulaar- ja rakubioloogia instituudi asedirektor, molekulaarbioloogia teadur
Markus Vetemaa, Eesti mereinstituudi kalabioloogia ja kalanduse osakonna juhataja, kalanduse ja ihtüoloogia vanemteadur
Age Poom, ökoloogia ja maateaduste instituudi geograafia osakonna keskkonnakaitse lektor
Ella Puman, matemaatika ja statistika instituudi teoreetilise mehaanika dotsent
Liivia Sildos, füüsika instituudi vastutav sekretär
Reet Marits, õppeosakonna õppekorraldus- ja kvaliteeditalituse doktoriõppe peaspetsialist
Tuuli Kaldma, õppeosakonna vastuvõtutalituse juhataja
Maire Leitu, kinnisvaraosakonna administraator

Muusikaliste vahepaladega astub üles Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor dirigent Triin Kochi juhtimisel. Tervituste järel esineb Cätlin Mägi kontserdiga „Mu pill parmupill“.

Lisainfo: Kady Sõstar, TÜ rahvusvahelise koostöö talituse protokolli peaspetsialist, 511 9188, kady.sostar@ut.ee

Mari-Liis Pintson
Pressinõunik