Tartu Ülikool tähistab eestikeelse ülikooli 88. aastapäeva

Aktuse avakõne peab TÜ rektor professor Alar Karis. Tervitusega esinevad Riigikogu esimees Ene Ergma, TÜ audoktor Alan Roy Katritzky, Tartu linnapea Urmas Kruuse ning kirjanduse ja rahvaluule üliõpilane Marju Himma. Akadeemilise loengu teemal "Ajalugu kohustab ja suunab" peab matemaatika-informaatikateaduskonna matemaatilise statistika professor Tõnu Kollo.

Tartu Ülikooli audoktoriks promoveeritakse Osnabrücki Ülikooli professor Christian von Bar, Uppsala Ülikooli professor Torkel Jansson, Genti Ülikooli professor Marc Antrop, Florida Ülikooli professor Alan Roy Katritzky ja Stockholmi Majandusülikooli professor Ari Kokko. Ülikooli auliikmeks nimetatakse ettevõtja ja TÜ vilistlane Toomas Sildmäe ning promoveeritakse 92 doktorit.

Neljandat korda antakse aastapäeva aktusel üle Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhind, mis on mõeldud inimesele, kes omaloominguga on silmapaistvalt edendanud Eesti riiklikku ja rahvuslikku eneseteadvust. Laureaat saab auhinnaks Ilmamaa kirjastuse poolt väljaantava "Eesti mõtteloo" sarja 50 köidet ning klaasist taiese. Laureaat avalikustatakse aktusel. Varem on auhinna pälvinud kirjanik ja etnoloog Ilmar Talve, helilooja Veljo Tormis ja akadeemik Endel Lippmaa.

Aktuse otseülekannet saab jälgida veebi vahendusel aadressilt http://video.ut.ee.

Aastapäev jätkub kell 17 tõrvikrongkäiguga Vanemuise 46 õppehoone eest. Kell 19 algab ülikooli 375. aastapäevale pühendatud ball "Vivat, crescat, floreat Academia Gustaviana" Vanemuise kontserdimajas. Lisainfo balli kohta.

Ülikooli kolledžid tähistavad eestikeelse ülikooli aastapäeva neljapäeval, 29. novembril. Pühapäeval, 2. detsembril algab kell 17 ülikooli aulas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengite tasuta etnomuusika kontsert "Handi hullus", kus esineb ansambel Ro:Toro.

Aastapäevaürituste raames antakse reedel, 30. novembril kell 14 ülikooli ajaloo muuseumis üle TÜ Sihtasutuse stipendiumid ning kell 15 esitletakse ülikooli kunstimuuseumis TÜ rektoreid käsitleva raamatusarja teist raamatut "Rektor Henrik Koppel". Laupäeval kell 15.30 autasustatakse ülikooli ajaloo muuseumis ülikooli ajalehe Universitas Tartuensise esseekonkursi "Millisena näen Tartu Ülikooli kümne aasta pärast?" parimaid.

Eestikeelse ülikooli 88. aastapäeva kava
Lisainfo: TÜ avalikkussuhete spetsialist Kady Sõstar, tel 737 5685, 511 9188