Tartu ülikool tänab rahvusvahelistel olümpiaadidel käinud õpilasi

Kolmapäeval, 23. märtsil toimub Tartu ülikoolis 2015. aastal rahvusvahelistel koolinoorte teadusolümpiaadidel Eestit esindanud õpilaste ja nende ülikoolipoolsete juhendajate vastuvõtt ning tunnustamine. Tunnustusüritusele on kutsutud 48 õpilast ja 24 juhendajat. 2015. aastal võtsid Eesti õpilased osa 14 rahvusvahelisest olümpiaadist ja võistlusest.

Tänavu pakub Tartu ülikool rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilastele võimalust vaadata lähemalt, kuidas töötavad Tartu ülikooli uurimisrühmad. Õpilased saavad valida 10 väljapakutud uurimisrühma hulgast endale sobiva ja minna kaheks tunniks rühma tegevustega tutvuma. „Praktiline kontakt loob reaalse silla teadusvõimekust tõestanud õpilaste ja ülikooli uurimisrühmade vahel, tuues loodetavasti need õpilased ka Tartu ülikooli seinte vahele,“ sõnas TÜ teaduskooli direktori kohusetäitja Terje Kapp.

Pärastlõunal tervitab õpilasi Tartu ülikooli loodusmuuseumis teadusprorektor Marco Kirm, kes ühtlasi tänab ülikooli poolt õpilasi ja nende juhendajaid. Muuhulgas saavad õpilased ülevaate loodusmuuseumist ja selle avamisest. Üritust juhib TÜ teaduskooli vilistlane, Tartu ülikooli keemia instituudi bioorgaanilise keemia vanemteadur Darja Lavõgina.

Tunnustusüritusele on kutsutud 48 õpilast ja 24 juhendajat. 2015. aastal võtsid Eesti õpilased osa 14 rahvusvahelisest olümpiaadist ja võistlusest, sealhulgas ühest Euroopa Liidu ja kolmest Balti olümpiaadist. Eestisse toodi 28 medalit: 9 kulda (sh 6 võistkondlikku), 3 hõbedat ja 16 pronksi.

TÜ teaduskooli olümpiaadide projektijuhi Ene Ördi sõnul võiks suurimate õnnestumistena esile tõsta olümpiaadid, kus kõik Eesti võistkonna liikmed said medali. Nendeks on Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaad (6 võistkondlikku kuldmedalit), rahvusvaheline keemiaolümpiaad (1 kuld, 1 hõbe, 2 pronksi), rahvusvaheline geograafiaolümpiaad (1 hõbe, 3 pronksi), rahvusvaheline loodusteaduste olümpiaad (1 kuld, 1 hõbe, 4 pronksi).

Kuigi juba rahvusvahelisele olümpiaadile jõudmine on silmapaistev saavutus, vääriksid Ördi hinnangul individuaalse saavutuse poolest erilist esiletõstmist:

Rasmus Kisel (õpib praegu Cambridge`i ülikoolis) – kuldmedal rahvusvaheliselt keemiaolümpiaadilt;
Taavet Kalda (Gustav Adolfi gümnaasium) – kuldmedal rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt;
Richard Luhtaru (Miina Härma gümnaasium) – kuldmedal rahvusvaheliselt loodusteaduste olümpiaadilt. Luhtaru osales 2015. aastal viiel rahvusvahelisel olümpiaadil ja võistlusel.

Peale tänuüritust on sellele kutsutud õpilastel võimalik saada veel osa samal päeval toimuvatest Tartu ülikooli lahtiste uste päeva üritustest.

Ene Örd, Tartu ülikooli teaduskooli olümpiaadide projektijuht
tel 508 1170