Tartu ülikooli ideelabor koolitab ettevõtlikke grusiine

23. aprillil võõrustab Tartu ülikooli ideelabor Tbilisi riikliku ülikooli ettevõtluskonkursi parimaid meeskondi ja ülikooli õppejõude. TÜ tudengid ja Tartu inkubaatorites oma tooteid ja teenuseid arendavad meeskonnad jagavad grusiinidele kogemusi edukaks toote või teenuse arendamiseks ja turule viimiseks.

„Ideelabori eestvedamisel viiakse läbi koolitusi ärimudeli ja idee arendamise ning testimise teemadel,“ rääkis TÜ ideelabori juht Kalev Kaarna. Ülikooli õppejõududele antakse ülevaade ettevõtluse ja innovatsioonikeskuse tööst ja ettevõtlusõppe arendamisest Eestis ja Tartu ülikoolis.

„Eesti mõistes on grusiinide äriideed suhteliselt lihtsad, ent nende edukaks ellurakendamiseks tuleb siiski vaeva näha ja toodet, teenust arendada,“ ütles Kaarna.

Eestlastelt tulevad kogemusi omandama grusiinide meeskonnad nagu PART-TIME.ge, kus luuakse esimest töövahendus-veebiplatvormi Gruusias. OOM.ge veebiplatvormi arendav meeskond võimaldab üliõpilastel enda poolt pakutavate teenustega raha teenida. LIVEBOX loob aga uudset, kahte linna üheaegselt hõlmavat reklaamivõimalust. Movie Travel meeskond arendab ratastel kino teenust. MYCAKE.ge valmistab vastavalt personaalsele tellimusele koogi ning toimetab selle õigeaegselt kohale. Book a Babysitter meeskond arendab online-süsteemi, kus vanem leiab lihtsalt enda nõudmistele vastava kvalifitseeritud lapsehoidja.

Lisaks Tartu koolituspäevale toimub konsultatsioonifirma BDA juhtimisel ka Tallinna koolituspäev. Projekti rahastab välisministeerium.

Lisainfo: Kalev Kaarna, TÜ ideelabori juht, tel: 53 416 194, e-post: kalev.kaarna@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja