Tartu ülikooli kammerkoor osaleb Eesti esinduskoorina Põhja- ja Baltimaade laulupeol Lätis

Tartu ülikooli kammerkoor osaleb tänasest, 25.–28. juunini Riias Põhja- ja Baltimaade laulupeol, mille raames antakse iseseisvaid kontserte, õpitubasid ja lauldakse laulupeo suurel ühiskontserdil Riia Mežaparksi laululaval ehk paigas, kus peetakse ühtlasi kõiki Läti üldlaulupidusid. Kammerkoor esineb ka iseseisva kontserdiga Võnnu (Cēsis) Jaani kirikus.

Tartu ülikooli kammerkoori president Ken Ird ütles, et võimalus tuua rahvusvahelise kooripubliku ette näiteid viimase paari aastakümne Eesti koorimuusikast on Tartu ülikooli kammerkoori jaoks uus ja huvitav kogemus. Sealhulgas kuuleb esitlusel ka juba mitmekülgse lavakogemusega kammerkoori meeskoori, mis kannab ette ühe näite populaarse eesti helilooja Pärt Uusbergi loomingust.

Balti- ja Põhjamaade laulupeo traditsioon sai alguse Lätist 1995. aastal, mil Läti dirigent Imants Kokars kutsus Riiga laulma ja esinema enam kui 6000 lauljat Balti- ja Põhjamaadest. Lisaks Riiale on laulupidu peetud 20 aasta jooksul kuues erinevas Balti ja Põhjala riigis, sh ka Eestis Tartus. Teistkordselt Riias toimuv laulupidu toob ühise laulukaare alla üle 10000 laulja, kusjuures kaasa teevad ka Itaalia ja Luksemburgi koorid.

Tartu ülikooli kammerkoor on Balti- ja Põhjamaade laulupeo Eesti esinduskoor ja koori dirigent Triin Koch laulupeo kunstilise toimkonna liige.

Osalemine Balti- ja Põhjamaade laulupeol lõpetab ka Tartu ülikooli kammerkoori 44. hooaja. 2015/2016 hooaeg on kammerkoori juubelihooaeg, mis kulmineerub juubelikontsertidega 2016. aasta aprillis ja mais.

Lisainfo: Ken Ird, Tartu ülikooli kammerkoori president, tel 522 6980.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392