Tartu ülikooli kammerkoor võitis XIII Eesti kammerkooride konkursi

8. ja 9. aprillil Jõhvi kontserdimajas peetud XIII Eesti kammerkooride konkursi Grand Prix’ võitis Tartu ülikooli kammerkoor, mida juhatab dirigent Triin Koch. Lisaks sai Tartu ülikooli kammerkoor auhinnalisi kohti nii A-kategooria kammerkooride kui ka A-kategooria kammermeeskooride-kammernaiskooride kategoorias. 

Tartu ülikooli kammerkoori president ja esimene tenor Ken Ird kinnitas, et ühele harrastajaid ühendavale kontsertkoorile on selline tunnustus ülioluline, kuna koor käib iganädalaselt koos oma igapäevatöö ja õpingute kõrvalt. „Oleme seltskond koorimuusikat südamest armastavaid inimesi, keda liidab siiras tahe ja rõõm väljendada endid läbi üheskoos laulmise,“ lisas Ird.

Tartu ülikooli kammerkoor, mida juhatab dirigent Triin Koch, võistles XIII kammerkooride festivali esimesel päeval nii A-kategooria kammerkooride kui ka A-kategooria kammermeeskooride-kammernaiskooride kategoorias. A-kategooria kammermeeskooride-kammernaiskooride kategoorias osales kokku kaks koori, Tartu ülikooli kammerkoori kammermeeskoor sai seal III koha. Kategooria esikoha võitis kammernaiskoor Sireen (dirigendid Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk), kes kogus ühtlasi A-kategooria üldarvestuses enim punkte. A-kategooria kammerkoore võistles kokku kolm ja selles kategoorias jäi esikoht välja andmata. Tartu ülikooli kammerkoor sai III koha ning II koha pälvis kammerkoor Voces Musicales (dirigent Valter Soosalu). 

Festival kulmineerus teisel päeval Grand Prix’ vooruga, kuhu pääsesid A-kategooria koorid: Tartu ülikooli kammerkoor, Tallinna kammerkoor, kammerkoor Voces Musicales ja kammernaiskoor Sireen. XIII Eesti kammerkooride festivali Grand Prix’ võitis Tartu ülikooli kammerkoor.

1986. aastal oli Tartu ülikooli kammerkoor esimene Eesti kammerkooride festivali Grand Prix’ võitja, seekordne võit on koorile järjekorras juba neljas. 

B-kategooria kammerkooridest võidutses ülekaalukalt E STuudio kammerkoor, kes pälvis tunnustuse ka parima programmi eest ning koori dirigent Küllike Joosing sai parima dirigendi preemia. 

Koore hindas rahvusvaheline žürii koosseisus: dirigent Hans Joachim Lustig (Saksamaa), muusikaprodutsent Ruta Dambyte (Leedu), helilooja Riho-Esko Maimets (Kanada/Eesti), laulja ja hääleseadja Kaia Urb (Eesti) ja laulja Aarne Talvik (Eesti).

Lisainfo
Ken Ird
5226980
tykk@tykk.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392