Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnal ja Tartu Ülikooli akadeemilisel spordiklubil saabub aastapäev

Aastapäeva raames toimub Ülikooli aulas konverents "Kehakultuurihariduse hetkeseis ja tulevikusuunad", kus analüüsitakse liikumis- ja sporditeaduste, füsioteraapiahariduse ja õpetaja- ning treenerikoolituse tänaseid probleeme.

Lisaks avatakse Tartu Ülikooli spordihoones Eesti Spordimuuseumiga koostöös valminud juubelinäitus, millega üheaegselt esitletakse juubeliks valminud ajalooalbumit. Sõnavõttudega esinevad spordiklubi juhatuse liige Harry Lemberg, Eesti Spordimuuseumi direktor Mati Tolmoff ja albumi autor Ken Kalling.

Juubelisündmuse lõpetab Ülikooli aulas toimuv aktus. Avakõne peab seal Tartu Ülikooli rektor professor Alar Karis ning avaettekande kehakultuuriteaduskonna dekaan Mati Pääsuke.

Sõnavõttudega esinevad ka Haridus- ja Teadusministeeriumi, Kultuuriministeeriumi, Tartu linnavalitsuse ja Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse esindajad. Tartu Ülikooli poolt antakse üle aumärgid ning akadeemilise spordiklubi poolt nimetatakse auliikmed. Samuti tunnustatakse Pekingi olümpiamängudel osalenud sportlasi ning Tartu Ülikooli sporditegevusele kaasaaitajaid.

Ürituste kava:
• 11:00 Tartu Ülikooli aula
konverents "Kehakultuurihariduse hetkeseis ja tulevikusuunad"
• 15:00 Tartu Ülikooli spordihoone (Ujula 4)
juubelinäituse avamine, ajalooalbumi esitlus
• 17:00 Tartu Ülikooli aula
aastapäevale pühendatud aktus, autasustamine

Kõik huvilised on üritustele oodatud!

Lisainfo:
TÜ kehakultuuriteaduskond, 737 5360, kkdek@ut.ee