Tartu Ülikooli kontsertaktusel antakse üle stipendiumid ja teenetemärgid „100 semestrit Tartu Ülikoolis“

Reedel, 21. veebruaril kell 14 toimub ülikooli aulas Eesti Vabariigi 102. aastapäeva kontsertaktus, kus antakse üle Ernst Jaaksoni ja Peeter Tulviste mälestusstipendiumid ning teenetemärgid „100 semestrit Tartu Ülikoolis“.

Kontsertaktusel antakse üle Ernst Jaaksoni mälestusstipendium, millega soovitakse toetada välismaal õpinguid või teadustööd jätkavaid Tartu Ülikooli doktorante, teadureid ja õppejõude. Ernst Jaaksoni stipendium on teadaolevalt Eesti suurim üliõpilasele või teadurile antav erastipendium.

Kolmandat korda antakse välja ka Peeter Tulviste mälestusstipendium. See on mõeldud magistri- või doktorikraadiga Tartu Ülikooli üliõpilasele või töötajale, kes on oma teadustööga andnud olulise panuse, et mõtestada inimese kultuurilist olemust.

Eesti Vabariigi 102. aastapäeva kontsertaktusel annab rektor esmakordselt üle uued teenetemärgid „100 semestrit Tartu Ülikoolis“. 2019. aastal loodud teenetemärgiga  tunnustab rektor töötajaid, kes on terve tööelu pühendanud Tartu Ülikooli arendamisele, olles ülikooliga seotud üliõpilase, töötaja, arst-residendi, interni ja aspirandina kokku vähemalt 50 aastat. Teenetemärgi pälvis 94 ülikoolipere liiget ja nende nimekiri on avaldatud ülikooli veebilehel.

Varem on rektor kontsertaktusel üle andnud ka aumärgid, millega tunnustatakse ülikooli töötajaid hea töö eest, kuid uue tunnustamiskorra järgi antakse edaspidi kõik teenetemärgid üle rahvusülikooli aastapäeva paiku korraldataval pidulikul tunnustamisüritusel.

Tartu Ülikooli kultuuriteaduste professor Kristin Kuutma peab ettekande teemal „Aastapäev ja muutuvad mõisted“. Aktusel osalejaid tervitab Tartu linnapea Urmas Klaas ja sotsiaalteaduste valdkonna magistriõppekava „Muutuste juhtimine ühiskonnas“ esimese aasta üliõpilane Kaisa Jõgeva.

Muusikaliste vahepaladega astub üles Tartu Ülikooli Kammerkoor dirigent Triin Kochi juhatusel. Aktuse lõpetab Tanel-Eiko Novikov marimbal.

Lisateave: Kady Sõstar, TÜ protokolli peaspetsialist, 737 5685, 511 9188, kady.sostar@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja