Foto:
Andres Tennus

Tartu Ülikooli muuseum kutsub muinsuskaitsepäevadel mõtisklema Toomemäe monumentide ja propaganda üle

Tartu Ülikooli muuseum kutsub 17. septembril kell 14 tunnisele jalutuskäigule Toomemäel, et mõtiskleda pargis asuvate monumentide, propaganda ja ajaloo mõtestamise üle. Ringkäiku juhib noor ajaloolane Robert Varik. 

Tartut on ajaloo jooksul koduks pidanud paljud rahvad ja valitsenud paljud režiimid. Viimase 200 aasta jooksul, mil Toomemäel on eksisteerinud park, on siin monumentide abil oma kohta, võimu ja ajaloonarratiivi kehtestanud nii eestlased, sakslased, venelased kui ka nõukogude võim. 

„Jalutuskäigul tutvume suurte lugudega, mida erinevad rahvad ja režiimid on tahtnud Toomemäel oma monumentidega jutustada. Vaatame, kuidas ühes pargis kohtuvad nii erinevad ideed, nagu seda on Stalini-aegne rahvaste sõpruse ajaloopropaganda, sügavate juurtega baltisaksa aristokraatia ning väikese eesti rahva unistus oma iseseisvast kultuurist ja riigist,“ rääkis Robert Varik. 

Ekskursiooni pilet maksab 3 eurot, alla 18-aastastele on osalemine tasuta. Pileteid saab osta enne jalutuskäigu algust ülikooli muuseumi kassast. Jalutuskäik algab muuseumi eest. 

Robert Varik on Tartu noor ajaloolane, keda huvitavad Eestis elanud rahvaste ajalugu ning 19. ja 20. sajandi keerdkäigud. 

Sündmus toimub muinsuskaitsepäevade „Elav vana linn“ raames. Tervet programmi vaata veebilehelt muinsuskaitsepaevad.ee.

#kultuur
Tartu Ülikooli maskott Tiksu jõulud

Tiksu jõulumuinasjutt

#koostöö #kultuur
Sooja südamega Ukrainasse - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia ühines heategevuskampaaniaga „Sooja südamega Ukrainasse“

#kestlikkus #kultuur
Reet Aus

Vabade kunstide professori Reet Ausi sügissemestri loengud