Tartu Ülikooli Pedagogicumi hakkab juhtima Margus Pedaste

Margus Pedaste kaitses 2006. aastal Tartu Ülikoolis filosoofiadoktori kraadi bioloogia- ja maateaduste hariduses. 2007. aastast on Margus Pedaste ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaan ning ajavahemikul 2006-2008 oli ta Eesti Bioloogiaõpetajate ühingu president.

Margus Pedaste omab häid õpetamiskogemusi teise taseme hariduses ning väga häid kontakte erialaõpetajate ning koolidega. Tema juhendamisel on kaitstud kolm magistritööd ning hetkel juhendab ta kahte doktoranti.

Tartu Ülikooli Pedagogicum on ülikooli akadeemilise struktuuri koosseisu kuuluv asutus, mille eesmärk on rahvusvaheliselt tunnustatud tasemel teadustöö edendamine haridusteaduse valdkonnas ja sellel teadustegevusel põhineva teaduskondades ja kolledžites toimuva õpetajakoolituse ning arendustegevuse juhtimine ja koordineerimine. Pedagogicum alustas tegevust 2009. aasta algusest.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar Saarniit, 51 16 942, ivar.saarniit@ut.ee

Illari Lään

kommunikatsiooniosakond