TARTU ÜLIKOOLI SIHTASUTUS JAGAB VÄLJA ENAM KUI POOL MILJONIT KROONI

TÜ sihtasutuse juhatuse liikme Ruth Kotsari sõnul laekus selle aasta stipendiumikonkurssidele rekordarv taotlusi. "Kui varem on kandideerijate arv jäänud alla 200, siis sel aastal oli toetuse taotlejaid 250." Populaarsemad stipendiumid olid TÜ Raefondi, TÜ Seitsmenda Samba ja Silvere-Panti stipendium, kuhu igaühele laekus umbes 40 taotlust.

Esmakordselt antakse sel aastal välja Valter Niiluse preemia eesti murrete uurimisgrupile ja Urmas Sõõrumaa stipendium kahele õigusteaduskonna üliõpilasele.

Traditsiooniliselt kuulutas sihtasutus välja ka Eesti suurima (200 000 krooni), Ernst Jaaksoni nimelise stipendiumikonkursi. Konkurss kestab kuni 1. veebruarini 2007 ning antud stipendiumi eesmärk on toetada välismaal kraadiõpet või teadusuuringuid jätkavaid Eesti doktorante.

Lisainfo: Ruth Kotsar, TÜ Sihtasutuse juhatuse liige, tel 521 6820, ruth.kotsar@ut.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist