Tartu Ülikoolis alustas tegevust loodus- ja tehnoloogiateaduskond

Loodus- ja tehnoloogiateaduskonna koosseisus on TÜ Tehnoloogiainstituut, TÜ Eesti Mereinstituut, TÜ Füüsika Instituut, TÜ Keemia Instituut, TÜ Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituut ning TÜ Ökoloogia ja Maateaduste Instituut.

Ühtlasi lõpetab uus teaduskond TÜ bioloogia-geograafiateaduskonna ning füüsika-keemiateaduskonna tegevuse. Füüsika-keemiateaduskonna ja bioloogia-geograafiateaduskonna üliõpilased viiakse automaatselt üle loodus- ja tehnoloogiateaduskonda ning dekanaat asub alates 1. jaanuarist Vanemuise 46-202.

LOTE dekaani Peeter Burgi sõnul on esmane eesmärk LOTE erinevate üksuste efektiivse koostoime kindlustamine. "Sünergia saavutamiseks tuleb ületada teatav eelarvamuslik umbusaldus erinevate instituutide vahel. Meie ees seisvad konkreetsed ülesanded - bakalaureuse õppekavade kinnitamine, edukas osalemine tõukefondide rahaliste resursside taotlemisel ja Eesti teaduse tippkeskuste konkursil - sunnivad meid selleks õnneks piisavalt kiiresti."

LOTE asutamise otsuse tegi Tartu Ülikooli nõukogu 2007. aasta juunis.

Lisainfo: LOTE dekaan professor Peeter Burk, tel 737 5258, 509 8836

Liina Jürgen