Tartu Ülikoolis toimub kontsert "Muusika Tartu ülikoolis 19. sajandil"

Kavas on Tartus tegutsenud baltisaksa helilooja Johann Friedrich Bonneval La Trobe’i (1769–1845) teos Stabat mater (loodud 1830. aastal), mida 19. sajandil esitati korduvalt Tartu ülikooli lauluühingu Akademischer Gesangverein’i poolt.

Kontserdi teises pooles tuleb 125. aasta järel taasettekandele Tartu ülikooli muusikadirektori Heinrich Zöllneri (1854–1941) oratoorium "Luther" (I osa ja lõpukoor), mille ta kirjutas Tartus 1883. aastal. Mõlema teose noodid asuvad Tartu Ülikooli Raamatukogus. Oratooriumi "Luther" noot on ettekandmise eesmärgil koostatud helilooja käsikirjade põhjal.

Kontserdil esinevad Tartu Ülikooli Kammerkoor, Tartu Noortekoor, Vanemuise teatri solistid ja keelpillimängijad ning klahvpillidel Elke Unt ja Pille Taniloo ja trompetil Mihkel Kallip. Dirigent on Triin Koch.

Üritus toimub Tartu Ülikooli Raamatukogu projekti "Eesti ajaloolised noodikogud: Tartu Ülikooli muusikatrükiste ja -käsikirjade uurimine, kirjeldamine ja tutvustamine" (HTM RP) toetusel. Kontserdi korraldaja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant ja Tartu Ülikooli Raamatukogu noodikogude spetsialist Geiu Rohtla.

Lisainfo: Geiu Rohtla, 56 918 143, geiu.rohtla@ut.ee

Norbert Kaareste