Tartu Ülikoolis toimub konverents mobiilpositsioneerimise rakendustest geograafias

Konverentsist võtavad osa enamus mobiilpositsioneerimise rakenduste ja asukohapõhiste teenustega tegelevate geograafide ja linnaplaneerijate aktiivseid töögruppe Iisraelist, Hollandist, Belgiast, Austriast, USA-st ning mujalt. Üritust korraldava TÜ inimgeograafia õppetooli mobiilsusuuringute töögrupp on teemaga tegelenud alates 2001. aastast. 2006. aastal osaleti muuhulgas Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eestit esindavas interaktiivses linnaplaneerimise projektis.

TÜ inimgeograafia õppetooli juhataja professor Rein Ahase sõnul on mobiilpositsioneerimine kiiresti arenev valdkond, kus traditsioonilised uurimismeetodid asendatakse infotehnologiliste lahendustega ja toimumas on suured muutused. "Linnageograafid töötavad mobiilpositsioneerimise alusel nn "targa linna" mudeli arendamisel ja rahvastikugeograafid reaalaja seirekeskkondade loomisel. Põhjalikku käsitlemist leiavad konverentsil mobiilpositsioneerimisega kaasnevad ülimalt aktuaalsed jälgimishirmu ja privaatsuse teemad," ütles Ahas.

Konverentsi ajal algab doktorantide rahvusvaheline uurimiseksperiment, kus luuakse kaks interaktiivset keskkonda asukohapõhiste teenuste arendamiseks. Eksperimendi läbiviimise tehnilise toe loovad töögrupi kauaaegne partner EMT ja TÜ spin-off firma Positium LBS.

Konverentsi töökeel on inglise keel. Üritust toetavad EITSA ning TÜ ökoloogia ja keskkonnateaduste doktorikool.

Rohkem infot konverentsi kodulehelt: /spm2008

Lisainfo: TÜ inimgeograafia ja regionaalplaneerimise õppetooli juhataja professor Rein Ahas, tel 503 5914

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja