Tartus toimus maailma esimene 24-tunnine vikiartiklivõistlus

Möödunud nädalavahetusel, 2.–3. novembrini korraldati Tartu Ülikoolis võistkondlik 24-tunnine vikiartiklite kirjutamise võistlus, mis on teadaolevalt maailmas esimene taoline ettevõtmine. Võidutööna valiti välja artikkel „Suure-Jaani”, mille koostas üliõpilasvõistkond IITEE.

Võistlustööde teemad loositi võistkondade vahel vahetult võistluse alguses. Seekord oli võimalik kirjutada Eesti linnadest. Võistluse käigus täiendati märkimisväärselt näiteks Rapla, Võru, Kuressaare ja Lihula vikiartikleid.

Pärast teemade loosimist oli osalejatel aega 24 tundi, et koguda materjali, mõelda välja artikli ülesehitus, kirjutada valmis tekst ja artikkel Vikipeedias nõuetekohaselt vormistada. Peapreemia 1000 eurot võitis võistkond ITEE koosseisus Tarmo Pungas, Kaarel Vesilind, Carmen Akkermann ja Joosep Näks. Võidu tõi põhjalik vikiartikkel Suure-Jaani kohta.

Osalejate sõnul oli võistlus huvitav ja kaasahaarav ning aeg möödus kiirelt, mistõttu uneaega peaaegu polnudki. „Olen varemgi Vikipeedias üht-teist parandanud, kuid eraldi artikli koostamiseks pole aega leidnud. Konkursile kandideerides mõtlesingi endale võimaluse anda ja vaadata, kas saame mahukasse entsüklopeediasse kirjutamisega hakkama. Tundus uudne ning huvitav kirjutada artikkel tiimitööna ja piiratud ajaga,” sõnas Kaarel Vesilind.

Žürii liige Ivo Kruusamägi rõhutas koostöö rolli Vikipeedia koostamisel. „Igale inimesele on antud võimalus Vikipeedia artikleid täiendada. Nii kasvab see võrguentsüklopeedia läbi paljude inimeste panuse, kes vastastikku üksteise loodut täiustavad. Sama võisime näha ka sellel võistlusel, kus osalejad artiklikoostamise etappe omavahel jagasid, üksteise tööd kontrollisid ning teineteist abistasid.”

2000-eurose auhinnafondi pani välja Swedbank. Võistluse korraldasid Tartu Ülikooli Miljon+ meeskond koos MTÜ Wikimedia Eesti ja Tartu Ülikooli Sihtasutusega.

Lisateave: Riina Reinsalu, TÜ eesti keele tekstiõpetuse lektor, 521 6752, riina.reinsalu@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja