Tippülikoolid Tartus karjääripäeval juba homme

Tartu Ülikool koos teaduskooliga kutsub koolinoori homme, 20. juulil kell 10 rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi raames toimuvale karjääripäevale.

Karjääripäeval on esindatud viis maailma tippülikooli: University of Oxford (UK), Massachusetts Institute of Technology (USA), National University of Singapore (Singapur), Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool. Üritus toimub Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis Toomel (Lossi 25), kestab kella 16ni ning on kõigile tasuta. Huvilistel on võimalik tutvuda õppimisvõimalustega ning lisaks teeb iga ülikool lühikese ettekande.

Oxfordi ülikooli esindaja Dr Sian Oweni sõnul ootab Oxford parimaid ja terasemaid kandidaate, keda hinnatakse puhtalt nende akadeemilise taseme ja kire järgi valitud kursuse vastu. Oxfordi tudengitest moodustavad välisüliõpilased kolmandiku ning praegu õpib seal 18 tudengit Eestist.

Singapuri Rahvusliku ülikooli (NUS) esindaja Sim Zhi Wei kinnitusel neil veel Eestist tudengeid ei ole, kuid häid kandidaate ootavad nad kindlasti. NUS on maailma ülikoolide edetabelis kõrgel 28. kohal.

Massachusetts’i tehnoloogiainstituudi esindajal Matt McGannil on hea meel, et mõned suurepärased Eesti noored on leidnud tee MIT’i ning toob näiteks Kristjan Eerik Kaseniidu, kes hetkel ühendab oma õpingutes suure vaimustusega bioloogia ja arvutiteaduse.

Ettekannete ajakava:

10.15 - 11.00 Tartu Ülikool

11.10 - 11.40 Oxford University

13.00 - 14.00 National University of Singapore

14.10 - 15.10 MIT

15.20-16.20  Tallinna Tehnikaülikool

Meelelahutuseks on karjääripäeval välja pandud Tartu Ülikooli leiutised. Tartu Ülikooli ettekande raames näeb spetsiaalselt selleks päevaks loodud uue sisuga robotiteatri etendust ja tudengisatelliidi ESTCube-1 esitlust.

15.–24. juulini võõrustab Eesti 43. rahvusvahelist füüsikaolümpiaadi (www.ipho2012.ee). Tuhatkonna osalejaga 82 riigist on see riikide arvu poolest läbi aegade suurim üritus Eestis. Selle suursündmuse puhul kuulutatakse Tartu 20. juulil üheks päevaks maailma füüsikapealinnaks, Tartu Ülikool korraldab karjäärilaata ning Tartu Hansapäevade Teaduslinn pakub põnevust 70 töötoas.

Kohtume karjääripäeval!

Lisainfo: Eveli Soo, TÜ rahvusvahelise turunduse peaspetsialist, 737 6114, 523 4831, eveli.soo [ät] ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja