TiPS võtab fookusesse teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonistrateegia

Homme, 18. oktoobril toimub Tartus Atlantise konverentsikeskuses teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonistrateegiat käsitlev seminar.

Seminari fookuses on uue TA&I strateegia ettevalmistamine ning seminar toimub haridus- ja teadusministeeriumi algatusel käivitatud teadus- ja innovatsioonipoliitika seire programmi "TiPS" raames, mille eesmärgiks on tagada poliitika kujundamiseks ning strateegiliste valikute tegemiseks vajalikud teadusuuringud.

Seminaril osalevad nii riigiasutuste, ettevõtete kui ka Teaduste Akadeemia esindajad, et kaasata Eesti järgmise TA&I arengukava olulisemate valikute arutellu võimalikult palju sõltumatuid eksperte.

Ettekannetega esinevad Marek Tiits Balti uuringute instituudist, Mart Laatsit majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, Indrek Reimand haridus- ja teadusministeeriumist ja Urmas Varblane Tartu Ülikoolist.Toimub ka paneeldiskussioon, milles lisaks eelnimetatutele osalevad Tea Danilov majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, Karin Jaanson Tartu teaduspargist ning Andres Koppel haridus- ja teadusministeeriumist. Seminaripäeva juhatab Madis Saluveer Archimedese teaduskompetentsi nõukogu büroost.

TiPS on 2011. aastal Tartu Ülikoolis tegevust alustanud teadus- ja innovatsioonipoliitika seire programm, mida viivad ellu TÜ ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlased, kuid kaasatud on ka teiste uurimisasutuste, ministeeriumide ja ettevõtete esindajaid.

Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt ellu kutsutud programm tagab poliitika kujundamiseks ning strateegiliste valikute tegemiseks vajalikud teadusuuringud, võimaldab edendada koostööd Eesti riigiasutuste, ülikoolide ja ettevõtete vahel ning suurendada teaduse rolli Eesti majanduse toetajana.

Teadus- ja innovatsioonipoliitika seire programmi eesmärgiks on viia läbi teadusuuringuid, mis hindavad seniseid teadus- ja arendustegevuse toetusmeetmeid ning kajastavad perspektiivis riigile oluliseks kujunevaid, tulevikku vaatavaid teemasid. Teostatavate uuringute põhjal antakse poliitikasoovitusi Eesti teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni (TA&I) strateegia 2007-2013 elluviimiseks ning TA&I strateegia 2014-2020 väljatöötamiseks ja vastavate meetmete arendamiseks.

Lisainfo: Katrin Tamm, programmijuht, tel 737 6116, 525 0624, katrin.tamm@ut.ee

Anneli Miljan