TÜ ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut sõlmisid koostööleppe

Leping sätestab Tartu ülikooli ja KBFI koostöö teadusuuringute ning doktori- ja magistriõppe läbiviimisel täppis- ja loodusteaduste valdkonnas. Samuti hakkavad lepinguparterid ühiselt kasutama teadusaparatuuri ja laboreid ning teevad koostööd rahalise toetuse leidmisel uutele teadusprojektidele.

KBFI direktor Raivo Sterni sõnul soovib instituut koostöölepinguga suurendada oma panust Eesti kõrghariduse kavandamises ja arengus. "KBFI-l ja Tartu Ülikoolil on pikaajaline ühise tegevuse kogemus erinevate projektide raames, kuid sõlmitav leping loob alused koostööks ka strateegilisel tasandil," ütles Stern.

Tartu Ülikooli rektor Alar Karise sõnul pärsib teadustegevuse mitme üksuse vahel killustamine Eesti teaduse arengut. "Allkirjastatav leping viib kahe teadusasutuse tegevuse ühistele alustele ning koostöö ühe võimaliku perspektiivina näeme KBFI täielikku liitmist TÜ teadus ja õppestruktuuriga," ütles Karis.

Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut on teadusasutus, mis tegeleb teadus- ja arendustegevusega materjaliteaduse, geeni- ja biotehnoloogia, keskkonnatehnoloogia ja informaatika uusimate teadussuundade alal.

Tuuli Härson
TÜ avalike suhete peaspetsialist