TÜ teaduskool kuulutab välja Jaan Tallinna stipendiumi konkursi

TÜ teaduskool kuulutab välja konkursi Jaan Tallinna stipendiumile, mis on mõeldud 4.-8. aprillil 2018 USAs San Franciscos toimuval Center for Applied Rationality (CFAR) korraldatud ratsionaalsusseminaril osalemiseks.

Ratsionaalsusseminaril selgitatakse aju töötamise eripärasid ja õpetatakse tõenäosus- ja otsustamisteooriate mudeleid arvestavaid arutlustehnikaid, mis võimaldavad edukalt arutlustes põhjendatud otsuseid langetada.

Välja jagatakse kuni viis stipendiumit, mis katab sõidukulud seminarile, ööbimiskulud, seminarist osavõtutasu ning toitlustuse seminari ajal.

Stipendiumikomisjon teeb laekunud avalduste põhjal kolme tööpäeva jooksul valiku, millest annab kandidaatidele e-kirja teel teada.

Enne lõplikku seminaril osalemise kinnitamist teeb CFARi kontaktisik iga kandidaadiga Skype’i intervjuu, mille käigus saab osaleja täpse ülevaate seminarist ning korraldaja osaleja sobivusest.

Stipendiumile on oodatud kandideerima vähemalt 18-aastased Eesti kodakondsusega loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna riiklikel ja rahvusvahelistel olümpiaadidel või riiklikel õpilaste teadustööde konkurssidel edukalt osalenud õpilased ja üliõpilased. Loe stipendiumi ja seminari kohta täpsemalt. Lisaks vaata teaduskooli blogi.

Kandideerida saab kuni 28. jaanuarini 2018.

Lisainfo: Marek Järvik, TÜ Teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 517 7091,  marek.jarvik@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist
Tel. (+372) 737 5509