ÜLIKOOLI EETIKAKESKUS TÄHISTAB OMA 5. SÜNNIPÄEVA RAHVUSVAHELISE KONVERENTSIGA

Reedel, 26. mail kell 14.00 avab konverentsi eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop, kes teeb tagasivaate keskuse viiele tegevusaastale. Academia Europaea president, TÜ audoktor, prof Jürgen Mittelstrass peab ettekande ülikoolide tulevikust transdistsiplinaarsuse aspektist, mida kommenteerib rektor prof Jaak Aaviksoo. Sellele järgneb prof Toivo Maimetsa juhitud diskussioon „Kuidas saaksid ülikooli struktuurimuudatused toetada interdistsiplinaarset koostööd?“.

Laupäeval, 27. mail peetakse ettekandeid bioeetikast, geenivaramutest, vooruseetikast, terrorismist ning õigusest ja eetikast. Välisesinejatest astuvad üles prof Dieter Birnbacher Düsseldorfi Ülikoolist ja prof Hub Zwart Nijmegeni Ülikoolist. Konverents toimub Domus Dorpatensise ruumides (Ülikooli 7).

Hoolimata vaid viiest tegutsemisaastast on ülikooli eetikakeskus leidnud rahvusvahelist tunnustust ning näiteks Volkswagen Stiftungi ajakiri „Impulse für Wissenschaft 2005” nimetas Tartu Ülikooli eetikakeskust „Juveeliks Baltikumis”. „Vähe on neid ülikoole, kus tõeliselt interdistsiplinaarne koostöö õnnestub. Tartu Ülikooli eetikakeskus olevat rahvusvahelise mõõdupuu järgi mõõtes eeskujulik. Eetikakeskuse ülesehitamist toetanud saksa fondi hinnangul on keskuse edu saladuseks huvilised õppurid ja pühendunud teadlased,“ ütles prof Margit Sutrop.

Tartu Ülikooli eetikakeskus asutati 1. juunil 2001 interdistsiplinaarse üksusena filosoofiateaduskonna juures. Keskuse töös osalevad filosoofid, bioloogid, arstid, usuteadlased, juristid, sotsiaalteadlased. Eetikakeskuses tehakse eetika-alast interdistsiplinaarset uurimistööd ja koordineeritakse eetika õpetamist ülikoolis. Keskuse eesmärk on suunata Eesti ühiskonda reflekteerima normide, väärtuste ja õigluse küsimuste üle, korraldades avalikke loenguid, kohtumisi, seminare ja diskussioone.

Konverentsi toetavad Volkswagen Stiftung ja SA Domus Dorpatensis.
Konverentsi kava

INFO: TÜ eetikakeskus, Krõõt Nõges, tel 737 5426, kroot.noges@ut.ee