VASTUVÕTT TÜ PÄEVASESSE ÕPPESSE ON LÕPPENUD, AVATUD ÜLIKOOLIS LÕPPES VASTUVÕTU ESIMENE POOL

Kõige rohkem esitati päevase õppe avaldusi majanduse, õigusteaduse ja sotsiaalteaduste (psühholoogia, riigiteadused, ajakirjandus ja suhtekorraldus) erialadele. Populaarsed erialad olid sisseastujate jaoks ka bioloogia, hispaania keel ja keskkonnatehnoloogia.
Tartu Ülikooli laekunud avaldustest 5455 olid tehtud bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppesse pääsemiseks, 2346 magistriõppesse ning 295 doktoriõppesse pääsemiseks.
Lõplik vastuvõetute nimekiri selgub tänase päeva jooksul, nimekiri pannakse üles Tartu Ülikooli peahoonesse ja ülikooli koduleheküljele.

Tartu Ülikooli avatud ülikoolis lõppes 22. juulil sisseastumisdokumentide vastuvõtu esimene periood. Kokku laekus üliõpilaskandidaatidelt 857 avaldust, neist 447 bakalaureuse, 180 rakenduskõrghariduse ning 230 magistriõppe õppekavadele.
Populaarseimaks erialaks bakalaureuseõppes osutus TÜ Õigusinstituudi eriala õigusteadus, mida soovivad õppima asuda 98 inimest. Magistriõppes on toodud enim avaldusi ülikooli majandusteaduskonna erialadele, kokku 75.

Sisseastumisdokumente saab avatud ülikooli uuesti esitada ajavahemikul 15.-27. august. Bakalaureuseõppesse võetakse avaldusi vastu TÜ avatud ülikooli talituses Lossi tänaval ning magistriõppesse TÜ peahoones.
22.–26. augustini on bakalaureuse- ning rakenduskõrgharidusõppesse võimalik dokumente esitada ka TÜ esindustes ja Pärnu kolledžis.

Vastuvõtu hetkeseisu saab näha reaalajas aadressil: /vastuvott_2005/index.html. Lisainformatsiooni kogu vastuvõtu kohta saab aadressilt /sisseastumine.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht

INFO: TÜ vastuvõtutalituse peaspetsialist Aime Randveer, tel: 737 5625 (päevane õpe); 737 5201 (avatud ülikool)